Gwiazdy

„Zostaję w domu” – apel polskich gwiazd. Robert Lewandowski: „Szanujmy zalecenia, jakie wszyscy dostajemy”

Gwiazdy

Aktualizacja:

Zamykane są szkoły, kina i teatry. Rząd radzi, żeby pozostawać w domu, a gwiazdy proszą, żeby posłuchać tego apelu i publikują posty z hasztagiem #zostajewdomu. My również dołączamy się do akcji i prosimy o stosowanie się do zaleceń, które mogą pomóc nam wszystkim. Zobacz, kto jeszcze dołączył do tej inicjatywy.

"Zostaję w domu" - gwiazdy apelują

Jak wiadomo nie od dziś, słowo uczy, ale to przykład pociąga. Dlatego w mediach społecznościowych znani i lubiani pokazują, że wybierają pozostanie w domu. Chcą tym samym zachęcić swoich fanów do podjęcia tych samych działań, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Powstał nawet hasztag #zostajewdomu. Gwiazdy zaznaczają, że musimy uniknąć powtórzenia błędu Włochów, którzy czas kwarantanny potraktowali jak wakacje.

Robert Lewandowski o koronawirusie

Robert Lewandowski opublikował post, w którym zaznaczył, że to dotyczy nas wszystkich. Dodał, że młodsze osoby, które nie mają teraz zajęć w szkole, lekceważą problem i traktują ten czas jako dodatkowe ferie. Poprosił, żeby nie bagatelizować zaleceń, jakie dostajemy.

Tym razem nie gromadźmy się na razie w miejscach publicznych, w tym pod stadionami, jeśli nie jest to konieczne. Przyjdzie na to czas. Sport jest bardzo ważny, ale ważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo. Wykorzystajcie proszę najbliższy czas najlepiej i najbezpieczniej jak potraficie. W spokoju i w domach

- zaapelował.

Jego żona, Anna Lewandowska udostępniła słowa męża dodając, że całkowicie się pod nimi podpisuje.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Niezwykle ważny temat, podpisuję się pod postem mojego męża @_rl9 [PL] Moi drodzy, przez ostatnie dni docierają do nas różne informacje, także prośby byśmy zostali w domach. Dotyczy to każdego z nas. Proszę wszystkich naszych kibiców i fanów: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Szczególnie o taką uwagę proszę naszych młodych kibiców. Zamknięte szkoły potraktujcie proszę jako wyraz odpowiedzialności za Wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Tym razem nie gromadźmy się na razie w miejscach publicznych, w tym pod stadionami, jeśli nie jest to konieczne. Przyjdzie na to czas. Sport jest bardzo ważny, ale ważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo. Wykorzystajcie proszę najbliższy czas najlepiej i najbezpieczniej jak potraficie. W spokoju i w domach? Pozdrawiam Was, Robert [ENG] Dear All, Since the past few days we have received various information, including requests to stay at home. This applies to all of us. I ask all our supporters and fans: Let's respect the recommendations, let's be responsible for ourselves and others. I am asking especially our young fans. Please treat closed schools as an expression of responsibility for your safety and health. During this time, don’t gather in public places, including the stadiums, if it is not necessary. Sport is very important, but your safety is more important. Please use this coming time in the best and the safest way you can. Stay calm and stay at home? All the best, Robert.

Post udostępniony przez ???? ??????????? (@annalewandowskahpba)

Jakub Błaszczykowski zaapelował do PZPN

Kolega z piłkarskiego boiska Lewandowskiego – Jakub Błaszczykowski wystosował prośbę do Władz Polskiej Piłki o odwołanie wszystkich rozgrywek. Piłkarz zaznaczył, że kwarantanna ma dotyczyć wszystkich, także piłkarzy.

W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia.

Michał Piróg prosi o zachowanie zdrowego rozsądku

Michał Piróg wspomniał, że czas kwarantanny to nie ferie. Zaznaczył, że szkoły i instytucje kulturalne są zamykane w jakimś celi i nie jest to wymysł władz. Zachęcił do pozostawania w domu i wybierania się w podróże za pomocą filmów, muzyki, książek.

Spędzajcie czas w domach. Unikajcie komunikacji miejskiej, skupisk ludzkich, przestrzegajcie higieny jeszcze bardziej niż do tej pory.

- napisał.

To od NAS w BARDZO DUŻEJ MIERZE zależy jakie rozmiary osiągnie pandemia koronawirusa. TRZYMAJCIE SIĘ I NIE WPADAJMY W PANIKĘ.

- dodał.

"Jeszcze w zielone gramy" - akcja Agaty Młynarskiej

Agata Młynarska codziennie o godzinie 22 na swoim Instagramie prowadzi relację live „Jeszcze w zielone gramy”, podczas której pyta ekspertów o najnowsze informacje o koronawirusie. Dementują też plotki, których powstaje zbyt dużo w tym czasie. Dziennikarka zaznacza, że najważniejsze teraz jest pozostanie w domach.

Zostańcie w domu! Tylko tyle i aż tyle!

>>> Raport na temat koronawirusa czytaj na zdrowie.tvn.pl

Poruszający post Edyty Herbuś

Edyta Herbuś opublikowała wzruszający apel. Aktorka pokazała zdjęcie ze swoją babcią. Napisała, że to nie jest tylko nasz problem, że musimy się troszczyć o najbliższych, szczególnie tych starszych.

Z całego serca proszę Was kochani, zostańmy w domach. Tutaj są nasi bliscy. Tutaj jesteśmy bezpieczni☀️ #zostajewdomu znaczy wybieram zdrowie. Dla siebie, dla swojej rodziny, dla swojego kraju

- napisała Edyta.

Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości