Gwiazdy

Zofia Wichłacz na planie "Receptury". "W serialu jest bardzo dużo kobiet. Historie opowiadane są z ich perspektywy"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Dzień na planie "Receptury"
Dzień Dobry TVNDzień na planie "Receptury"

Serial "Receptura" to nowa propozycja w jesiennej ramówce telewizji TVN. Ekipa Dzień Dobry TVN miała szasnę przyjrzeć się pracy na planie produkcji oraz porozmawiać z aktorami. Całość zapowiada się naprawdę obiecująco.

O czym jest serial "Receptura"

Serial " Receptura" jest niezwykłą opowieścią, która toczy się dwutorowo: w czasach współczesnych oraz w latach międzywojennych. Osią historii są postaci dwóch kobiet: Marii, będącej współpracowniczką Jana Wedla, i Zosi. Życie pierwszej z nich obejmuje międzywojnie, Zosia zaś mieszka w nowoczesnej Warszawie, gdzie studiuje architekturę.

- Mnie najbardziej zainteresowały te dwa plany czasowe i to, że historia tak pięknie współgra ze współczesnością - powiedział Jędrzej Hycnar, który wciela się w Tomka. - Jest studentem architektury, podobnie jak Zosia. To, co ich łączy, przechodzi przez swoja taka sinusoidę. Z jednej strony są bliżej siebie, z drugiej się oddalają. Tak naprawdę do końca nie wiadomo, jakie intencje Tomka są - zapowiedział tajemniczo.

W rolach głównych będzie można zobaczyć Agnieszkę Więdłochę oraz Zofię Wichłacz. Ponadto na ekranie pojawią się: Jacek Koman, Jędrzej Hycnar, Joanna Brodzik, Mateusz Janicki, Cezary Żak, Joanna Jarmołowicz, Piotr Janusz, Fabian Prokein, Alicja Dąbrowska, Przemysław Sadowski, Monika Kwiatkowska, a także Edward Linde-Lubaszenko i Emilia Krakowska.

Zofia Wichłacz o nowym wyzwaniu

Zofia Wichłacz wciela się w postać - nomen omen - Zosi. Pewnego dnia w jej ręce wpada pamiętnik Marii Kielicz. W ten sposób młoda kobieta odkrywa prawdę o swojej prababce, która w 1936 roku musiała rozpocząć nowe życie w stolicy. Lata 30. nie były jednak najłatwiejszym czasem dla kobiet, nawet tych wykształconych. Dla młodej aktorki ta opowieść jest wyjątkowym wyzwaniem.

- Jest bardzo dużo kobiet w serialu. Historie opowiadane są z ich perspektywy - zdradziła Zofia Wichłacz. - Dla mnie jako aktorki i młodej kobiety, to było bardzo ciekawe - podsumowała.

Serial będzie można zobaczyć na antenie TVN oraz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki zobaczysz w serwisie Player.pl.

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Mizerski/TVN

Pozostałe wiadomości