Gwiazdy

Barbara Sałacka nie żyje. Wnuczka pożegnała babcię w przejmującym wpisie

Gwiazdy

Barbara Sałacka

Zmarła Barbara Sałacka, która zasłynęła jako reżyserka, realizatorka telewizyjna, twórczyni spektakli, a prywatnie matka śp. aktorki Ewy Sałackiej. Jak przekazał "Super Express", babcię pożegnała w mediach społecznościowych Matylda Kirstein. - Mało znam takich miłości jak nasza. Żegnaj moja najlepsza przyjaciółko... Zawsze będziesz dla mnie wszystkim - napisała.

Barbara Sałacka nie żyje

Prywatnie Barbara Sałacka była babcią Matyldy Kirstein, córki Ewy Sałackiej i jej drugiego męża. To właśnie wnuczka Matylda przekazała smutne wieści i pożegnała babcię w mediach społecznościowych. Kobieta opisała ich głęboką więź.

- Dziś chciałabym powiedzieć Ci tak dużo, a nie mogę powiedzieć już nic... Świat się zatrzymał. Nie jestem w stanie uwierzyć, że to już i nigdy więcej nie usłyszę "Czy to dzwoni Pani kierowniczka?". Mało znam takich miłości jak nasza. Żegnaj moja najlepsza przyjaciółko... Zawsze będziesz dla mnie wszystkim - cytował jej wpis "Super Express".

Kim była Barbara Sałacka?

Barbara Sałacka urodziła się w 1932 r. Była reżyserką i realizatorką telewizyjną. Współtworzyła ponad 100 spektakli teatralnych, m. in. spektakl "Bal stulecia" z Adamem Ferencym i Stanisławą Celińską w obsadzie. Przypomnijmy, że jej córka, Ewa Sałacka, także wystąpiła w tym spektaklu.

W dorobku artystycznym Barbary Sałackiej jest również spektakl "Ożenek" z Ireną Kwiatkowską, Anną Seniuk, Janem Kobuszewskim oraz Wiesławem Michnikowskim w rolach głównych.

Kim jest Matylda Kirstein?

Matylda Kirstein nieprzerwanie od lat stroni od show-biznesu i nie wykorzystuje rodzinnych znajomości. Kobieta z wykształcenia jest psychologiem, a pracuje w marketingu. Rzadko udziela wywiadów, jednak jakiś czas temu w rozmowie z "Rewią" przyznała, że to właśnie Barbara Sałacka pomogła pogodzić się jej ze śmiercią mamy.

- Jestem pogodzona z tym, co się stało. W dużej mierze dzięki tacie i babci – mówiła wówczas.

Kirstein bierze udział w kampaniach uświadamiających, czym jest wstrząs anafilaktyczny. W "Dzień dobry TVN" wyznała:

- Jest to bardzo ważny temat, o którym nadal mało się mówi. Sama jestem uczulona i nawet w minionym roku byłam dwukrotnie ukąszona przez osę, co w moim przypadku skończyło się zastrzykami w szpitalu.

Śmierć Ewy Sałackiej

Ewa Sałacka zmarła 23 lipca 2006 roku i osierociła zaledwie 12-letnią córkę Matyldę. Przyczyną śmierci był wstrząs anafilaktyczny, którego aktorka doznała wskutek użądlenia przez osę. Lekarzom nie udało się jej uratować. Odeszła w wieku 49 lat, w drodze do szpitala.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Reporter "Uwagi! TVN" ujawnia szczegóły rozmowy wdowy po Krzysztofie Krawczyku z jego synem

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości