Gwiazdy

Złota Piłka nie dla Roberta Lewandowskiego. "Nikt się nie zgadza z tym, co się wydarzyło"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Co słychać w świecie gwiazd?

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki. Polak otrzymał nagrodę dla napastnika roku. Główna statuetka powędrowała w ręce Argentyńczyka Leo Messiego. Po gali "Lewy" opublikował w sieci piękny wpis, a słowa otuchy dodała mu żona Anna.

Robert Lewandowski – Złota Piłka była blisko

Za nami kolejna ceremonia wręczenia Złotej Piłki. Tegoroczna impreza odbyła się w Paryżu. Nagrodę dla najlepszego piłkarza po raz siódmy otrzymał Leo Messi. Robert Lewandowski, zajął zaszczytne drugie miejsce.

- Uważam, że powinieneś otrzymać Złotą Piłkę w poprzednim roku. Wszyscy wiemy, że byłeś najlepszy i mam nadzieję, że France Football ci ją da, ponieważ zasługujesz na to, by mieć ją też u siebie – zwrócił się Messi do kapitana polskiej reprezentacji podczas gali w Theatre du Chatelet.

Robert Lewandowski swoimi przemyśleniami podzielił się na Twitterze i Instagramie. Tuż po uroczystości zamieścił obszerny wpis i pogratulował Argentyńczykowi. Następnie podziękował rodzinie, bliskim i dziennikarzom za wsparcie.

- Na początku chciałbym pogratulować Lionelowi Messiemu zdobycia Złotej Piłki. Dziękuję każdemu dziennikarzowi, który na mnie głosował i wierzył, że moje osiągnięcia były ważne w 2021 r. Dziękuję też moim kolegom z reprezentacji Polski i Bayernu Monachium. Chcę podziękować również moim fanom za wspieranie mnie każdego dnia, to wiele dla mnie znaczy. I najważniejsze, wielkie podziękowania dla mojej rodziny. Dziękuję Mamo, dziękuję Aniu - jesteś miłością mojego życia i moją najlepszą przyjaciółką. Dziękuję mojej siostrze Milenie, moim przyjaciołom i teamowi za ciągłe wsparcie - to fundament moich osiągnięć. Dziękuję wam - czytamy w poście w mediach społecznościowych.

Nikt się nie zgadza z tym, co się wydarzyło. Ja się nawet przygotowałam i postanowiłam sprawdzić, jakim w ogóle cudem się to stało, że Leo Messi dostał, a Lewy nie dostał, skoro - uwaga - statystyki indywidualne od 1 stycznia do 24 października: Robert Lewandowski 54 gole i 8 asyst, Messi 40 goli i 14 asyst. I ja się teraz pytam - dlaczego?

Anna Lewandowska dumna z męża

Po gali post w sieci zamieściła także Anna Lewandowska. Żona piłkarza opublikowała wspólne zdjęcie i opisała je wzruszającymi słowami. Wyznała: "Kochanie dla mnie jesteś najlepszy! Jestem z Ciebie zawsze dumna! Kocham Cię".

Wpis ten bardzo szybko zauważyli fani oraz znajomi. W komentarzach gratulowali Robertowi sukcesów. Głos zabrała m.in. prowadząca Dzień Dobry TVN Paulina Krupińska: "Dla Nas i tak jest najlepszy. My Polacy możemy być bardzo dumni, że mamy takiego Roberta”. Marina Łuczenko-Szczęsna napisała: "Dla nas Najlepszy", a z kolei Małgorzata Rozenek-Majdan: "Duma".

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Pres Focus/x-news

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości