Gwiazdy

Po 40 latach "Perfect” żegna się z fanami. Grzegorz Markowski:"Pod każdym względem było perfect!"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Po 40 latach zespół Perfect schodzi ze sceny. O czterech dekadach życia rock'n'rollowców i ostatniej trasie koncertowej z członkami legendarnej grupy oraz jej wiernymi fanami rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

"Chcemy być sobą", Autobiografia", "Nie płacz Ewka", „Obracam w palcach złoty pieniądz", "Bla, bla, bla", "Idź precz", "Objazdowe nieme kino", "Kołysanka dla nieznajomej", "Niepokonani" - kto z nas nie zna tych piosenek. Trudno sobie wyobrazić historię polskiej muzyki rozrywkowej bez "Perfectu". Zespół ma na swoim koncie wiele niezapomnianych hitów, które towarzyszą kolejnym pokoleniom. Grupa powstała w 1978 roku. Pod nazwą "Perfect" działa od roku 1980. W tym roku obchodzi więc swoje 40-lecie.

Wyjątkowy jubileusz

40 lat i koniec - zapowiadają członkowie "Perfectu".

Jak wychodzę z muzeum, to się alarm włącza

-żartuje wokalista Grzegorz Markowski.

"Mieć u stóp cały świat, wszystkiego w bród. Alpagi łyk i dyskusje po świt"- to fragment "Autobiografii". Spełniło się?

To uczucie nam towarzyszy od początku. Były oczywiście zawirowania i przerwy w zespole, ale jest takie męskie spełnienie i spełnienie artystów. I w końcu finansowe, o którym nikt nie myślał w latach 80., honoraria były tak skromne. Zabezpieczenie życia na przyszłość - to daje poczucie męskiego spokoju, nie boimy się wejść z rachunkami do apteki. W związku z tym - pod każdym względem było perfect!

-podkreśla Markowski.

Zespół mówił ważne rzeczy dla kilku pokoleń. Słowa piosenek "Perfectu" przez lata się nie zestarzały.

Większość tych tekstów jest na dzisiejsze czasy idealna

-uważa gitarzysta Jacek Krzaklewski.

Teraz członkowie zespołu zaczynają nowy etap w życiu.

Całe te nasze 40 lat to nie tylko muzyka, ale też osoby najbliższe, które towarzyszyły nam przez cały ten okres. Więc trzeba będzie się z tym zmierzyć

-mówi gitarzysta Dariusz Kozakiewicz.

"Schodzą ze sceny niepokonani" - zobacz reportaż:

Perfect - koncerty na pożegnanie

Za nami koncert z ostatniej trasy w Warszawie. Grupa zagra jeszcze na pożegnanie w Poznaniu (24 kwietnia), a następnie w Krakowie, Gliwicach, Wrocławiu i Gdańsku.

W trakcie Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu zespół Perfect odbierze statuetkę Złotego Fryderyka. To nagroda przyznawana jest za całokształt twórczości.

"Perfect" przez 40 lat zgromadził grupę wiernych fanów, z którymi ma wyjątkową relację. Część z nich gościliśmy w naszym studiu. Kim są? Skąd ta fascynacja? Obejrzyj materiał:

Zobacz zdjęcia:

Zobacz też:

Grzegorz i Patrycja Markowscy o wspólnej płycie. Dlaczego tak późno ją nagrali?

Patrycja Markowska i bilans 40-latki

Patrycja Markowska – kulisy teledysku

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości