Gwiazdy

O tym zespole wkrótce będzie głośno. Na naszej scenie Nita z debiutanckim singlem "Deszcz"

Gwiazdy

Nita to wschodzący zespół muzyczny, który wydał już swój debiutancki singiel "Deszcz". Choć muzycy dopiero rozkręcają swoją karierę, w branży już mówi się o tym, że mogą nieźle namieszać na polskiej scenie. W naszym programie wokalistka Anita Dudczak zaśpiewała najnowszą piosenkę zespołu. Jak wam się podoba?

Zespół Nita

Nita to nowa na polskiej scenie popowo-alternatywnej grupa muzyczna. W skład zespołu wchodzą wokalistka Anita Dudczak oraz Bartek Marszałek, który współtworzy muzykę. Oboje pochodzą z regionu sądeckiego. Jak zaczęła się ich przygoda z muzyką? Zarówno Anita, jak i Bartek, będąc dziećmi, uczęszczali do szkoły muzycznej. Następnie naukę podjęli na Akademii Muzycznej w Katowicach. Bartek studiował na kierunku "Kompozycja i aranżacja jazzowa", a Anita na kierunku "Wokalistyka estradowa".

Artyści pierwsze wspólne kroku stawiali już dwa lata temu. Wtedy światło dziennie ujrzał singiel "Even If". Ich marzeniem było jednak wydanie własnej, autorskiej płyty. Teraz już jako Nita wydali utwór "Deszcz" i jak zapowiadają, to dopiero początek.

Zespół Nita i ich debiutancki singiel "Deszcz"

Utwór "Deszcz" to debiutancki singiel zespołu Nita. Powstawał na przełomie 2020 i 2021 roku, a jego premiera odbyła się 31 stycznia.

- Piosenka jest efektem długo kłębiących się wewnątrz pomysłów i niepohamowanej chęci stworzenia czegoś autorskiego. Cały ten ładunek emocjonalny przerodził się w "Deszcz" - utwór, który jest swoistym przywitaniem się Nity z publicznością. Nagranie to ma dla nas szczególnie istotne znaczenie, ponieważ dojrzeliśmy przy nim emocjonalnie - zauważają muzycy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Stracił głos i porzucił karierę: "Nie chciałem wiązać przyszłości z muzyką". Dziś Dionizy Wincenty Płaczkowski buduje karierę jako tenor występując w Polsce i za granicą

Od modela po muzyka. Czym tym razem zaskoczył nas Mikolas Josef, czeski reprezentant Eurowizji 2018?

Gordon Haskell, wokalista King Crimson, nie żyje. "Będziemy tęsknić za jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości