Gwiazdy

Zespół Blue Cafe zaprasza na wyjątkowy koncert. "To będzie wzruszające spotkanie po latach"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Blue Cafe w świątecznym nastroju

Jeszcze w tym roku zespół Blue Cafe przygotował dla fanów małą niespodziankę. 28 grudnia odbędzie się piękny koncert świąteczno - noworoczny w Filharmonii Łódzkiej JAZZ NIGHT. Podczas wydarzenia nie zabraknie gości specjalnych. Kogo zobaczymy na scenie? O tym opowiedzieli nam Dominika Gawęda, wokalistka oraz Paweł Rurak-Sokal, kompozytor i założyciel zespołu.

Blue Cafe - koncert świąteczno-noworoczny

Dominika Gawęda wraca do swoich muzycznych jazzowych korzeni. 28 grudnia usłyszymy niezwykłe interpretacje najpiękniejszych standardów jazzowych oraz świątecznych we wspaniałych aranżacjach i pod batutą Pawła Ruraka- Sokala. Całość dopełni orkiestra kameralna "Primuz Chamber Orchestra" oraz czołówka muzyków polskich: Łukasz Sztaba, Michał Grott, Sebastian Kasprowicz, Patryk Sikora, Sebastian Frankiewicz. Szykuje się więc przepiękny, jazzowy, świąteczny wieczór.

- To jest nasz nowy projekt. Dwa lata temu zagraliśmy koncert świąteczny, ale w tym roku to będzie coś innego. To będzie koncert jazzowy z gośćmi - powiedziała Dominika. 

Na scenie pojawi się m.in. Ewa Bem, która wspierała i motywowała Dominikę na początku drogi wokalnej jeszcze przed Blue Cafe.

- Poznałyśmy się w 2002 roku, miałam wtedy 17 lat, na warsztatach jazzowych w Puławach. Kontakt został, bardzo się lubiłyśmy. Potem występowałam też w "Drodze do gwiazd", gdzie w jury zasiadała pani Ewa Bem i znowu się spotkałyśmy.

Koncert w filharmonii będzie wzruszającym spotkaniem po latach Ewy Bem i Dominiki na tej samej scenie. Artystki z tej okazji zaśpiewają utwory "Daj mi znak" i "Moje serce to jest muzyk" w nowych aranżacjach.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Blue Cafe na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie Dominika Gawenda zaśpiewała świąteczny utwór "Auld Lang Syne". Jak podoba wam się ten wykon?

Blue Cafe w utworze "Auld Lang Syne"
Blue Cafe w utworze "Auld Lang Syne" Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek/East News

Pozostałe wiadomości