Gwiazdy

Jakimi dziadkami są Zbigniew Buczkowski i Krzysztof Tyniec?

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Jak dobrze być dziadkiem
Dzień Dobry TVNJak dobrze być dziadkiem

Zbigniew Buczkowski i Krzysztof Tyniec pojawili się w studiu Dzień Dobry TVN, aby opowiedzieć jakimi są dziadkami. Aktorzy zdradzili także na co pozwalają swoim wnuczkom oraz czego chcą je nauczyć.

Jakim dziadkiem jest Zbigniew Buczkowski?

Zbigniew Buczkowski nie od razu przyzwyczaił się do określenia "dziadek". Wnuków ma pięcioro. W rozmowie z Anną Kalczyńską oraz Andrzejem Sołtysikiem opowiedział kiedy polubił to słowo.

- Ja muszę powiedzieć, że jak się urodził pierwszy wnuczek, Piotruś, to ja nie byłem taki zbytnio zadowolony. Słowo "dziadek" trochę mnie przerażało. Ja dziadek? I byłem taki trochę zły. Jak poszliśmy zobaczyć do szpitala tego naszego wnusia to ona od razu wyczuła, że coś jest nie tak. Wzięła to maleństwo na ręce i mówi: "Zbyniu, potrzymaj go, przecież to Twój wnusio". Dała mi go i tak się patrzę, wziąłem go za rączkę i on mnie złapał za palec, taki odruch dziecko ma. Nagle we mnie się coś takiego obudziło, pomyślałem sobie: "mój wnusio kochany" - opowiadał Zbigniew Buczkowski.

Aktor postanowił także, że swoje wnuki nauczy pływać, ponieważ sam doskonale pływa, a druga kwestia to bezpieczństwo.

Urodziny gwiazd

Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!
Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Jakim dziadkiem jest Krzysztof Tyniec?

Krzysztof Tyniec 12 lat temu po raz pierwszy został dziadkiem. Dzisiaj ma czworo wnucząt. Jak zdradził w programie Dzień Dobry TVN cały czas czekał na to.

- Przyszedł taki czas, że bardzo tęskniłem za tym mianem, aż tu nagle się stało. Jeśli mogę powiedzieć, to dwa dni temu w czwartek wybrałem się z moim najmłodszym siedmiolatkiem na spacer nad Wisłę. Jak tylko znaleźliśmy się nad Wisłą, on wypatrzył taką długą, dwu i pół metrową żerdź i mówi: "o, dziadek to weźmiemy do domu", ja mówię: "taki duży patyk do domu", "tak, ja sobie zrobię z tego dzidę, ale wiesz dziadek, on jest ciężki to ty będziesz niósł". Ja z tym patykiem przez całą dzielnicę, bardzo zabawne - relacjonował Krzysztof Tyniec.

Żona Krzysztofa Tyńca jest historykiem i przekazuje wnukom bardzo dużo informacji o starożytności i Rzymie. Tradycją jest, że każdy wnuk, który skończy 7 lat wybiera się z dziadkami do Włoch.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości