Gwiazdy

"Zabierz głos, bo go stracisz". Dawid Podsiadło, Julia Wieniawa i inni w kampanii

Gwiazdy

Aktualizacja:

"Zabierz głos, bo go stracisz" to kampania mająca zachęcić do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych 2019. W kampanię zaangażowali się mistrzowie fotografii i osobowości ze świata filmu, sztuki i mediów, w tym: Dawidowi Podsiadło i Julia Wieniawa.

Inicjatorem akcji "Zabierz głos, bo go stracisz" jest Fundacja im. Stefana Batorego, która od wielu lat zachęca Polaków do aktywnego i świadomego udziału w wyborach. Wspierają ją licznie organizacje, m.in. Fundacja Geremka, Fundacja: Projekt Polska, Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Związek Miast Polskich.

„Zabierz głos, bo go stracisz” to wezwanie do tego, by nie rezygnować ze współdecydowania o tym, na jakich wartościach i zasadach budowana jest Polska. Mimo trwającej kampanii wyborczej czujemy atmosferę zniechęcenia do polityki i utraty wiary w to, że udział w wyborach ma znaczenie. Chcemy przypomnieć, że ciągle to właśnie karta wyborcza ma najsilniejszy wpływ na to jak wygląda Polska, w której żyjemy. Cieszymy się, że tak wiele osób, które Polacy z różnych środowisk obserwują i słuchają, wspiera kampanię.

– mówi Joanna Załuska, dyrektorka programu Masz Głos, Masz Wybór Fundacji im. Stefana Batorego.

>>> Zobacz także:

Spot kampanii "Zabierz głos, bo go stracisz"

W ramach kampanii emitowany jest m.in. spot telewizyjny, w którym różne osoby zabierają głos i wypowiadają się ponad sporami politycznymi. Odwołują się do swoich własnych przekonań, do tego, na czym im naprawdę zależy. Każdy z nich ma swój powód, aby iść na wybory.

Wraz z kampanią powstał także profil na Facebooku oraz oficjalna strona internetowa www.zabierzglos.pl z najważniejszymi informacjami dotyczącymi wyborów.

Znani w akcji "Zabierz głos, bo go stracisz"

W akcję zaangażowali się również wybitni fotografowie wywodzący się z różnych pokoleń i o różnych doświadczeniach, Zuza Krajewska, Jacek Kołodziejski, Tadeusz Rolke i Chris Niedenthal, którzy zrobili zdjęcia znanym osobom, by zmotywować jeszcze więcej naszych obywateli do udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Wśród sfotografowanych znaleźli się między innymi: Krzysztof Zalewski, Julia Wieniawa, Hubert Urbański, Anita Sokołowska, Dawidowi Podsiadło i Mateusz Damięcki.

Pozostałe wiadomości