Gwiazdy

Nie żyje Young Dolph. Znany raper został zastrzelony w rodzinnym mieście

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
PAP
Nie żyje Adalia Rose Williams

Nie żyje legenda hiphopowej sceny Memphis, Young Dolph. Raper został zastrzelony w lokalnej cukierni 17 listopada. Miał 36 lat.

Nie żyje Young Dolph

Popularny wśród zwolenników hip-hopu czarnoskóry raper Young Dolph został w środę 17 listopada zastrzelony w Memphis, w stanie Tennessee - poinformowały władze. Kule dosięgły go w cukierni Makeda's Butter Cookies, do której często przychodził robić zakupy. Śmierć rapera potwierdziła stacja FOX13. Właściciel sklepu w rozmowie z dziennikarzami ujawnił, że 36-latek kupował ciastka, gdy nagle ktoś podjechał pod budynek i oddał strzały. Policja w Memphis poinformowała natomiast na Twitterze, że nie ma informacji o sprawcy zabójstwa w cukierni usytuowanej niedaleko międzynarodowego lotniska w tym mieście. Kuzyn artysty Mareno Myers powiedział miejscowemu dziennikowi "The Daily Memphian", że 36-letni raper przyjechał do Memphis w poniedziałek, aby odwiedzić chorą na raka ciotkę. - Był wewnątrz (cukierni) Makeda's gdy nagle ktoś podjechał i go zastrzelił - powiedział Myers. Podkreślić należy także fakt, że w ubiegłym tygodniu cukiernia umieściła na Instagramie nagranie wideo, na którym raper reklamował jej wyroby, mówiąc m.in. że zawsze ją odwiedza, kiedy jest w Memphis.

Young Dolph został zastrzelony

Na wiadomość o śmierci artysty przed cukiernią zebrał się tłum jego fanów. Burmistrz Memphis Jim Strickland w opublikowanym oświadczeniu stwierdził, że "to tragiczne zabójstwo po raz kolejny przypomina o bólu, jaki wywołują przestępcze akty przemocy".

Kim był Young Dolph?

Young Dolph, a właściwie Adolph Roberth Thorton Jr, urodził się w Chicago, ale większą część życia spędził w Memphis. Był ceniony przez fanów hip hopu za – jak pisze Associated Press - swoją autentyczność i niezależność. Artysta debiutował w 2009 roku utworem "Paper Route Campaign". Nagrał pięć solowych krążków, w tym "Rich Slave", który awansował na czwarte miejsca na liście tygodnika Billboard. W 2016 r. nagrał utwór "King of Memphis", który utorował mu drogę do sławy. Jego najpopularniejszym numerem był "100 Shots". Sporym echem odbiła się współpraca Dolpha z OT Genasisem - "Cut It".

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Joshua Alzate/EyeEm

Pozostałe wiadomości