Gwiazdy

Wywiad z Sophie Turner i Jessicą Chastain: "Kobiety są wkurzone!"

Gwiazdy

Aktualizacja:

"Rocketman", „X-Men: Mroczna Phoenix”, to dwie propozycje kinowe na najbliższy weekend polecane przez Anię Wendzikowską. Przy okazji premiery "X-Men" Anna Wendzikowska przeprowadziła wywiad z Sophie Turner i Jessicą Chastain.

X-Men: Dark Phoenix” to już trzynasty film uniwersum filmowo-serialowego osadzonego w świecie X-Men. Premiera poprzedniego filmu – „X-Men: Apocalypse” – odbyła się dwa lata temu. Film jest oparty na serii komiksów The Dark Phoenix Saga.

O czym hest film „X-Men: Dark Phoenix”?

Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń X-Men, nigdy w pełni nie rozumiała głębi i złożoności swojej mocy. Podobnie jak jej mentor i przyjaciel Charles Xavier, Jean potrafi dokonywać niezwykłych rzeczy siłą swego umysłu. Jest ona jednak znacznie potężniejsza niż Charles – i każdy inny mutant na naszej planecie. 

Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona, a doświadczenie, którego doznała, uwalnia prawdziwy potencjał jej nieprawdopodobnej mocy. 

Jean wymyka się spod kontroli i powoli przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczny Phoenix i zaczyna zagrażać więzom, które łączą drużynę X-Men. Kiedy X-Men przygotowują się, by odeprzeć kosmiczną inwazję, która może zniszczyć życie na Ziemi, muszą także stawić czoło zagrożeniu, jakie sprowadza na nich jeden z członków ich rodziny.

W „Mrocznej Phoenix” zobaczymy takich aktorów, jak Sophie Turner, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Evan Peters czy Jessica Chastain.

Anna Wendzikowska przeprowadziła wywiad z Sophie Turner i Jessicą Chastain:

To ekscytujące jak zmieniają się media. Przed nami długa droga. Mam wrażenie, że widzowie są wkurzeni tą dyskryminacją kobiet w mediach. Widzowie chcą równouprawnienia! - powiedziała Jessica Chastain.

Jessica Chastain zagrała czarny charakter:

To był mniejszy wysiłek grać postać, która uważa, że emocje to słabość i kieruje się rozumiem. Ona nie rozumie, co to współczucie i empatia. Inne postaci pokazują całą paletę emocji. Z mojej postaci nie da się niczego wyczytać.

Kiedy przeczytałam scenariusz, pomyślałam - wow! Tyle tu aktualnych tematów - powiedziała Sophie Turner.

Ja mam wrażenie, że kobiety są teraz wkurzone! I my mamy prawo to z siebie wyrzucić. Kilka dni temu szłam w manifestacji w Warszawie o prawa kobiet, które chciano im odebrać. Kobiety teraz nie boją się odezwać! To idealny czas na ten film! - dodała Chastain.

>>>Zobacz też: Anna Wendzikowska i jej plan na dzień dobry.

>>>Anna Wendzikowska poleca premiery: "Hellboy", "After" i "Przypływ wiary"<<<

Inne weekendowe premiery

"Rocketman" to musicalowa biografia Eltona Johna. Film Dextera Fletchera ukazuje początki kariery jednego z najbardziej popularnych brytyjskich muzyków.

Eltona można kochać, można go nie lubić, ale na pewno nikt nie jest wobec niego obojętny. Artysta już jako dziecko przejawiał talent muzyczny. Ania Wendzikowska na dachu Dzień Dobry TVN zdradziła, że Elton John podobno uwielbiał grać Chopina.

Film Dextera Fletchera szokuje publiczność ze względu na sceny homoseksualnego seksu. Co więcej, rosyjski dystrybutor filmu ocenzurował intymne sceny, co oburzyło samego gwiazdora.

Oprócz Egertona i Macintosha w filmie wystąpili Jamie Bell, Richard Madden, Bryce Dallas Howard, Gemma Jones, Steven Mackintosh, Tom Bennett oraz Matthew Illesley.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości