Gwiazdy

Wyjątkowe wydanie Vogue Polska. Portrety matek i charytatywna aukcja na rzecz Centrum Matki i Dziecka

Gwiazdy

Majowo-czerwcowy numer Vogue Polska w dużej mierze poświęcony został matkom. W nowym wydaniu znajdziemy wyjątkowe sesje, gdzie w roli modelek wystąpiły m.in. Monika Jagaciak, która niedawno urodziła oraz mama znanego polskiego fotografa. O projekcie opowiedzieli nam redaktor naczelny, Filip Niedenthal oraz Marcin Tyszka.

Jak powstał pomysł na sesję?

Ten numer Vogue miał być przede wszystkim inny. Jak przyznał redaktor naczelny magazynu, do ostatniej chwili redakcja zastanawiała się, czy wydać dwa osobne numery na maj i czerwiec, czy jeden łączony. W wyniku koronawirusa zdecydowano się w końcu na tę drugą wersję. Z okazji Dnia Matki, tematem przewodnim były relacje matka-dziecko.

Na okładce majowo-czerwcowego magazynu podziwiać możemy zjawiskową Monikę Jagaciak, która karmi piersią małą córeczkę. Choć Filip Niedenthal przyznaje, że dochodzą do niego różne uwagi i komentarze dotyczące pierwszego zdjęcia, przyznał, że dla redakcji wybór był oczywisty. Połączenie widoku karmiącej kobiety z elegancką kreacją i perfekcyjnym makijażem to wyraz artystyczny. Kluczowym przekazem jest jednak bliskość mamy i dziecka.

W tych dziwnych dzisiejszych czasach, to, czego nam wszystkim najbardziej brakuje, to jest bliskość. Nic tej bliskości tak nie symbolizuje, jak matka z dzieckiem

– powiedział redaktor naczelny.

Obraz dzieci przewijał się w historii Vogue od początku istnienia. Zdjęcia z maluchami przedstawiane były jeszcze w ilustrowanych edycjach czasopisma. Mimo wszystko temat wciąż jest aktualny i ważny. W tym roku polska edycja Vogue postanowiła stworzyć aukcję wyjątkowych zdjęć, z której zyski zostaną przekazane na pomoc Centrum Matki i Dziecka w Warszawie.

Dzisiaj rusza akcja Vogua, aukcja zdjęć naszych fotografów. Zbieramy pieniądze na Instytut Matki i Dziecka w Warszawie. Są też zdjęcia Marcina czy Zuzy Krajewskiej, która zrobiła aktualną okładkę z Moniką. Cena wywoławcza każdego zdjęcia to 1000 zł

– powiedział.

Marcin Tyszka – zdjęcia mamy w Vogue Polska

W najnowszym numerze Vogue znalazły się także zdjęcia mamy Marcina Tyszki, które fotograf wykonał kilka lat temu na Fuerteventurze. Jak przyznał, rodzice chętnie podróżują z nim po całym świecie i uczestniczą w planach zdjęciowych. Marcin zdradził także, że jego mama lubi, gdy ten wykonuje jej zdjęcia. Gdy tylko modelka schodzi z planu, pani Mira wykorzystuje moment i pozuje przed obiektywem syna.

Dzięki temu mama ma portfolio, ma Instagram i ogólnie jest wesoło. Teraz obecność mamy na planie doceniam bardziej niż wcześniej. Jak jesteśmy na planie, to zawsze jest wulkanem energii, pomaga w wielu rzeczach i zawsze ma coś do jedzenia pod ręką

- zdradził Marcin.

Mama Marcina spełnia się także artystycznie. Fotograf pokazał jej, jak działa Instagram i od tego czasu pani Mira aktywnie udziela się w mediach społecznościowych.

Ona wrzuca tam te swoje zdjęcia, opisuje różne historie, czasami nawet krępujące dla mnie, ale wszyscy to kochają. Nawet moi znajomi piszą do niej po nocach, a ona udziela im rady życiowe

– powiedział Marcin.

Monika Jagaciak rozmawiała także z Barbarą Basek o macierzyństwie. Jak odnajduje się w roli matki i czy planuje jeszcze wrócić do modelingu? Posłuchacie tej rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Konsultant: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości