Gwiazdy

Jan Holoubek laureatem Złotego Dzika. Prestiżową nagrodę przyniosła mu praca nad filmem "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"

Gwiazdy

Jan Holoubek

Miłośnicy polskiego kina po raz kolejny mieli okazję śledzić wydarzenia związane z jego wielkim świętem. 31 lipca 2021 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyły się uroczyste gale, podczas których wręczono nagrody cenionym aktorom i twórcom filmowym. Tegorocznym laureatem Złotego Dzika został Jan Holoubek, wyróżniony za reżyserię filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Główna rola w tejże produkcji przyniosła też Złotego Szczeniaka aktorowi, Piotrowi Trojanowi.

14. Festiwal Reżyserii Filmowej oraz 10. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa dobiegły końca. W tym roku, po raz kolejny, zostały ze sobą połączone z powodu pandemii koronawirusa. Organizowane we Wrocławiu festiwale filmowe mają na celu uhonorowanie najbardziej utalentowanych osób związanych z polskim kinem. Umożliwiają także widzom uczestnictwo w warsztatach aktorskich, projekcjach filmów oraz spotkaniach z twórcami.

Jan Holoubek laureatem Złotego Dzika

Nagroda za najlepszą reżyserię trafiła w tym roku do rąk Jana Holoubka . Prestiżową statuetkę Złotego Dzika przyniosła mu praca nad filmem "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Podczas ceremonii wręczenia nagród, reżyser nie krył wzruszenia i wielkiej radości, jaką przyniosło mu wyróżnienie.

Miło mi spotkać państwa we Wrocławiu, czyli miejscu, gdzie w dużej mierze powstawał nasz film, opowiadający wrocławską historię. Dziękuję moim wspaniałym aktorom i wszystkim współpracownikom

- mówił podczas gali 14. Festiwalu Reżyserii Filmowej Jan Holoubek, odbierając statuetkę. Reżyser zwrócił się także do Tomka Komendy i jego rodziny, dziękując za zaufanie i pomoc w realizacji dzieła.

Złoty Szczeniak dla Piotra Trojana

Statuetka Złotego Szczeniaka, przyznawana za najlepszą męską rolę pierwszoplanową, podczas gali 10. Festiwalu Aktorstwa Filmowego została wręczona Piotrowi Trojanowi. To już kolejna nagroda, którą utalentowany aktor otrzymał za udział w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Kreacja młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na więzienie przyniosła mu już tytuł laureata Orła oraz nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” spotkał się już z wieloma słowami uznania, zarówno ze strony widzów, jak i organizatorów festiwali filmowych. Historia trafiła na ekrany kin na początku września 2020 roku, a już rok później powstał na jej podstawie czteroodcinkowy serial, który obejrzeć można na platformie Player.pl. Opowieść o losach mężczyzny, który został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił, wciąż wzbudza wiele emocji.

Zobacz wideo: Jan Holoubek otrzymał Złotego Dzika za reżyserię filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości