Gwiazdy

Kobiecy kalendarz z silnym przesłaniem dla WOŚP-u. "Najważniejsza jest reakcja na zło, które nas otacza"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Kobiecy kalendarz z silnym przesłaniem dla WOŚP
Kobiecy kalendarz z silnym przesłaniem dla WOŚP Dzień Dobry TVN
wideo 2/20
Dzień Dobry TVNKobiecy kalendarz z silnym przesłaniem dla WOŚP

Zaledwie kilkanaście dni przed finałem WOŚP reżyserka Renata Gabryjelska zaczęła wcielać w życie projekt wyjątkowego kalendarza - "Widzę. Czuję. Reaguję.". Do współpracy zaprosiła fotografa Bastka Czernka i 12 wspaniałych kobiet. O pomyśle i kobiecej sile opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Kobiecy kalendarz

12 niezwykłych kobiet i fotograf Bastek Czernek połączyli siły, by wspólnie stworzyć kalendarz dla WOŚP-u.

- Wyszłam z założenia, że każdy z nas ma coś, co może dać innym. Pomyślałam, że my z dziewczynami mamy pewne kompetencje, pewne zasięgi. Jesteśmy w jakimś sensie rozpoznawalne, więc jak połączymy siły no to może coś z tego powstać - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Renata Gabryjelska. - Udało nam się zgromadzić tak fantastyczne dziewczyny, inspirujące. Dziewczyny, które dużo pomagają innym. Reprezentują wartości takie jak: odwaga, empatia, wrażliwość - dodała reżyserka.

W projekt zaangażowały się:

 1. 1Olga Bołądź.
 2. 2Ania Dereszowska.
 3. 3Maria Dębska.
 4. 4Marta Frej.
 5. 5Renata Gabryjelska.
 6. 6Agnieszka Grochowska.
 7. 7 Magda Mołek.
 8. 8Odeta Moro.
 9. 9 Kasia Moś.
 10. 10Magda Różczka.
 11. 11Agnieszka Więdłocha.
 12. 12 Kasia Zawadzka.

"Widzę. Czuję. Reaguję."

Kalendarz nieprzypadkowo nosi tytuł "Widzę. Czuję. Reaguję". - Nawiązuje do hasła Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: "Przejrzyj na oczy" - wyjaśniła pomysłodawczyni. A co na temat hasła sądzą kobiety, które przyłączyły się do akcji?

- Przede wszystkim to, że nie jesteśmy obojętni na drugiego człowieka. To tak pokrótce. [...] Do tego namawiam każdego człowieka, który myśli, że nie może pomagać, bo nie ma zasięgów albo pieniędzy itd. Wystarczy jeden maleńki dobry uczynek i ta dobra energia już idzie jak lawina. Każdemu gorąco polecam - zachęcała Magdalena Różczka, aktorka.

Podobnego zdania jest Kasia Moś. - Bardzo często ludzie widzą, ale nie reagują. Jednak najważniejsza jest reakcja na zło, które nas otacza. [...] Świat się zmienia, ale wciąż troszeczkę za mało i to dotyczy wszystkiego: środowiska, ekologii, ludzi i zwierząt - dodała wokalistka.

Kalendarz jest w jednym egzemplarzu. Obok pięknych zdjęć odnajdziemy autograf każdej z kobiet. Więcej o projekcie w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości