Gwiazdy

Angelina Jolie wspiera uchodźców. "Działamy na terenie Ukrainy"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram
Angelina Jolie

Angelina Jolie wypowiedziała się na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Hollywoodzka aktorka zapowiedziała, że w ramach współpracy z UNHCR chętnie zaangażuje się w niesienie pomocy poszkodowanym w wyniku wojny. - Widzieliśmy już raporty na temat ofiar - podkreśliła gwiazda.

Angelina Jolie wspiera Ukrainę

Angelina Jolie od 2001 roku jest aktywnie zaangażowana w działalność charytatywną na rzecz uchodźców z całego świata. Wyprawy i misje humanitarne, w których brała udział, skłoniły wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, by mianować aktorkę na stanowisko tzw. ambasadora dobrej woli tejże instytucji.

Laureatka Oscara nie przechodzi obojętnie obok ludzkiego cierpienia. Na założonym na potrzeby promowania akcji charytatywnych instagramowym profilu odniosła się do wojny w Ukrainie.

Ukraina

Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Tak jak wielu z was, ja także modlę się za Ukraińców. Ja i moi koledzy związani z UNHCR skupiamy się na niesieniu pomocy i zapewnieniu podstawowych praw człowieka uchodźcom, którzy musieli opuścić swój kraj. Widzieliśmy już raporty na temat ofiar i osób, które uciekały z własnych domów w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia - napisała Angelina Jolie.

Jak zaznaczyła, rosyjska inwazja na Ukrainę to historyczna chwila grozy.

- Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, co się dalej wydarzy, ale to bardzo ważny moment zarówno dla obywateli Ukrainy, jak i z perspektywy prawa międzynarodowego - dodała gwiazda.

Wojna w Ukrainie - komunikat UNHCR

Angelina Jolie od lat współpracuje z UNHCR, czyli organizacją humanitarną ONZ. Instytucja również wydała oświadczenie na temat rosyjskiego ataku na Ukrainę.

- Działamy na terenie Ukrainy i państw ościennych, aby nieść pomoc wszystkim, którzy tego potrzebują. Konsekwencje humanitarne dla cywili będą druzgocące. Wojna nie ma zwycięzców, ale odbierze życie wielu niewinnym osobom - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Walt Disney Studios/Getty Images

Pozostałe wiadomości