Gwiazdy

Tak gwiazdy zapamiętają Wodeckiego! Za nami "Chwytaj Dzień" i 2. Wodecki Twist Festiwal

Gwiazdy

Po ubiegłorocznej, niezwykle udanej pierwszej edycji Wodecki Twist Festiwal przyszedł czas na drugą odsłonę organizowaną przez Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego. W trakcie trzech festiwalowych dni w najpiękniejszych krakowskich salach koncertowych i przestrzeniach plenerowych wystąpiła plejada polskich i międzynarodowych gwiazd. Zobaczcie, co się działo!

2. Wodecki Twist Festiwal otworzył 7 czerwca koncert poświęcony trąbce. Trąbka to – obok skrzypiec – jeden z dwóch najważniejszych instrumentów w twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Jedną z gwiazd koncertu był światowej sławy amerykański trębacz Chris Botti, mistrz smooth-jazzowego brzmienia i jeden z najpopularniejszych instrumentalistów gatunku. Na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego pojawili się również: Kayah, Anna Maria Jopek, Michael "Patches" Stewart, Piotr Wojtasik Quintet, usłyszeliśmy też tematy z twórczości Tomasza Stańki.

>>> Zobacz także:

8 czerwca odbył się koncert "Chwytaj Dzień". Wystąpili m.in.: Dawid Podsiadło, Brodka, Igor Herbut, Mela Koteluk, Jnr Robinson, Aga Zaryan, Gaba Kulka, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Krzysztof Herdzin.

Organizatorzy imprezy zorganizowali również Wodecki Twist Festiwal: Wyspa Muzyki. W tej części zagrały wspaniałe gwiazdy młodego pokolenia, które nie tylko świetnie łączą współczesność z latami 70-tymi, ale także odkrywają muzyczną historię. Na plenerowej scenie przed Forum Przestrzenie wystąpili znakomici artyści z Polski i ze świata, m.in: Ania Rusowicz, Kuba Badach, Kasia Moś, Sławek Uniatowski i Daryl Strodes.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Wodecki Twist Festiwal jest córka artysty - Katarzyna Wodecka-Stubbs.

Dyrektorem muzycznym jest Piotr Metz. Festiwal Muzyczny Wodecki Twist to efekt inspiracji twórczością i osobowością Zbigniewa Wodeckiego.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości