Gwiazdy

Wnuczka pożegnała Krzysztofa Kowalewskiego: "Nie mówiliśmy tym samym językiem, ale…"

Gwiazdy

Krzysztof Kowalewski

Sacha Kowalewski pożegnała swojego dziadka, Krzysztofa Kowalewskiego. Wybitny polski aktor zmarł 6 lutego. Informację o jego śmierci potwierdziła jego żona, Agnieszka Suchora. O artyście pisali w sieci już jego przyjaciele, znajomi, koledzy z pracy. Nie brakowało wzruszających wspomnień i słów uznania. Teraz do tego grona dołączyła też wnuczka aktora. Co napisała?

Krzysztof Kowalewski był jednym z najlepszych i najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Zapamiętamy go w kultowych ról w takich produkcjach jak "Miś", "Ryś", "C.K. Dezerterzy", za rolę Zagłoby w "Ogniem i mieczem" czy ojca głównej bohaterki w "Nigdy w życiu".

Bliscy żegnają Krzysztofa Kowalewskiego

Po podaniu informacji o śmierci Kowalewskiego, w Internecie zaczęli żegnać go bliscy i przyjaciele. Wspomnieniami o aktorze podzielili się m. in. Michał Żebrowski, Małgorzata Kożuchowska, Joanna Jabłczyńska, Piotr Gąsowski, Joanna Kurowska, Hanna Śleszyńska czy Emilian Kamiński. W czułych słowach pożegnała go też żona, Agnieszka Suchora:

- Najdroższy, Najwspanialszy, Najczulszy, nie przegrał żadnej walki! - napisała aktorka.

Teraz na Instagramie aktora pożegnała jego wnuczka, Sacha Kowalewski. We wpisie dziewczyna przypomniała, za co najbardziej ceniła swojego dziadka:

- Mój dziadek zmarł. Bardzo się cieszę, że go poznałam i zobaczyłam, jak jesteśmy do siebie podobni. Nie mówiliśmy tym samym językiem, ale zawsze wiedziałam, jaki był zabawny. Był aktorem tak jak ja, wiem, że mam to we krwi dzięki niemu. Pozostanie mi wspomnienie, kiedy ostatni raz byłam w Polsce - widziałam go na scenie, stał sam na scenie przez trzy minuty, próbując wymyślić, jak usiąść na krześle - banalna komedia (...), cała publiczność płakała ze śmiechu łącznie ze mną. I właśnie takiego go zapamiętam, dziadka, aktora, komika - napisała Sacha Kowalewski.

Kim jest Sacha Kowalewski?

Sacha jest aktorką, choć nie gra w Polsce, ale w Stanach Zjednoczonych. Mimo to polscy widzowie mogą kojarzyć ją z filmu "Proceder", w którym zagrała…m.in. z własnym dziadkiem. Sacha wcieliła się w nim w rolę w Wiki, Krzysztof Kowalewski zagrał zaś powiązanego ze światkiem przestępczym więźnia "Szajbę".

Sacha to córka Wiktora, syna zmarłego aktora. Krzysztof Kowalewski jeszcze w latach 60. poznał kubańską tancerkę - Vivian Rodriguez. Artyści zafascynowani sobą postanowili być razem, choć nie była to ani łatwa, ani spokojna relacja. Owocem ich związku był właśnie Wiktor. Mama zabrała go za granicę zaraz po rozstaniu z Krzysztofem Kowalewskim. Miało to miejsce w latach 80. Wiktor i Sacha Kowalewscy mieszkają obecnie w Kalifornii.

Zobacz wideo: Hanna Śleszyńska i Emilian Kamiński wspominają Krzysztofa Kowalewskiego

Zobacz też:

Nicole Kidman zaatakowana w operze. Na pomoc ruszył jej mąż, wezwano policję

Michel Moran pokazał syna - podobieństwo rzuca się w oczy. "Myślałem, że Pan wkleił swoje zdjęcie z wcześniejszych lat"

Kinga Rusin wygina ciało i wskakuje do oceanu. W komentarzach zachwyt: "Wszystko na tym zdjęciu jest idealne"

Autor: Oscar Dąbkowski

Pozostałe wiadomości