Gwiazdy

Włodek Pawlik i Jolanta Pszczółkowska-Pawlik. Przez życie w muzycznym duecie!

Gwiazdy

Aktualizacja:

Włodek Pawlik - pianista, kompozytor, laureat nagrody Grammy, oraz Jolanta Pszczółkowska-Pawlik - pianistka, żona, menedżerka Włodka Pawlika, byli gośćmi w studiu Dzień Dobry TVN.

Zobacz też: 

Córka Kukulskiej wystąpi na koncercie ku czci jej rodziców?

Pretekstem do spotkania z Włodkiem Pawlikiem w studiu Dzień Dobry TVN była wydana w lutym płyta „Pawlik/Moniuszko: Polish Jazz”. Album ukazuje się w jubileuszowym Roku Moniuszkowskim, uchwalonym zarówno przez Sejm RP, jak też przez UNESCO.

„Pawlik/Moniuszko: Polish Jazz” - co znajdziemy na płycie?

Włodek Pawlik wziął na warsztat najsłynniejsze pieśni i arie Stanisława Moniuszki i zaaranżował je w jazzowej estetyce. Na albumie znalazły się: „Prząśniczka”, „Znasz-li ten kraj”, „Matko już Cię nie ma” oraz aria Jontka „Szumią jodły na gór szczycie” z opery „Halka”.

Do nagrania płyty „Pawlik/Moniuszko: Polish Jazz” pianista zaprosił - Pawła Pańtę (kontrabas) i Adama Zagórskiego (perkusja).

Pomysł narodził się dzięki żonie Włodka Pawlika - Jolanta Pszczółkowska-Pawlik:

To wszystko tworzyło się w miarę mojej pracy nad Moniuszką. Ponieważ ja zaczęłam nagrywanie pieśni Moniuszki pięć lat temu (...) Ja czasem się śmieję, że Włodek zabrał mi Moniuszkę! Ale ja bardzo się cieszę, bo uważam że ta wersja jazzowa trafia do innych odbiorców - powiedziała Jolanta Pszczółkowska-Pawlik.

Ja już od dzieciństwa miałem styczność z Moniuszką (...) Moniuszkę było wszędzie słychać. Ale moja mama była też wokalistką i miała w swoim repertuarze pieśni Moniuszki (...) i to gdzieś mocno utkwiło mi w pamięci - powiedział Włodek Pawlik.

"Prząśniczka" w studiu Dzień Dobry TVN

W studiu Dzień Dobry TVN pojawili się: Włodek Pawlik Trio, czyli Włodek Pawlik, Paweł Pańta i Adam Zagórski wykonali utwór „Prząśniczka”.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości