Gwiazdy

Pogrzeb Witolda Paszta - rodzina podała datę i miejsce. "Prosimy o nieprzynoszenie kwiatów i zniczy"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Oleksik

18 marca w Zamościu odbędzie się ostatnie pożegnanie Witolda Paszta. Jeden z najlepszych polskich wokalistów i założyciel grupy Vox zmarł 18 lutego. Muzyk miał 68 lat. Najbliżsi wystosowali prośbę do uczestników pogrzebu.

Witold Paszt nie żyje

O śmierci muzyka za pośrednictwem Instagrama poinformowała rodzina wokalisty:

- Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa. Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył - czytamy w komunikacie.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Najbliżsi artysty podali, że artysta odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt.

- Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego - napisano w poście. Jednocześnie rodzina podziękowała personelowi Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu za wspaniałą opiekę, a także przyjaciołom i fanom wokalisty za wsparcie i ciepłe słowa. - Szczegóły dotyczące pożegnania Taty zostaną podane w późniejszym terminie. Przedstawicieli mediów prosimy o uszanowanie czasu naszej żałoby. Natalia i Aleksandra Paszt z rodzinami - dodano w poście.

Witold Paszt - kariera

Witold Paszt był wokalistą oraz założycielem zespołu Vox. Karierę muzyczną rozpoczął w 1977 r. w grupie Victoria Singers. Rok później założył zespół Vox. Grupa wydała kilka albumów: Vox (1979), Monte Carlo Is Great (1981), Sing, sing, sing (1986), Vox 2 (1989), Największe przeboje (1993), The Best of Vox (1994), Cudowna podróż (1996) i Moda i miłość (1998). 

Witold Paszt - pogrzeb

Pogrzeb wokalisty odbędzie się 18 marca o godz. 13:00 na cmentarzu komunalnym w Zamościu. Rodzina przekazała tę informację na instagramowym profilu artysty.

- Urna z prochami zostanie przewieziona na cmentarz na ukochanym motocyklu Taty w kawalkadzie motocyklistów z zamojskich klubów - czytamy. - Uczestników uroczystości serdecznie prosimy o nieprzynoszenie kwiatów i zniczy. Tata byłby najszczęśliwszy, gdyby zamiast tego dokonali Państwo darowizny na rzecz jednego z zamojskich stowarzyszeń dla dzieciaków lub dla zwierzaków - piszą najbliżsi piosenkarza.

- Uprzejmie prosimy uczestników pogrzebu o nierejestrowanie przebiegu uroczystości. Smartfony niech zostaną w kieszeniach. Prosimy także o nieskładanie kondolencji na cmentarzu. Przedstawicieli mediów prosimy o niefotografowanie nas i naszych najbliższych w trakcie całej uroczystości. Tata nade wszystko cenił prywatność swoją i swojej rodziny. Uszanujcie to w tym szczególnym dniu - apelują Aleksandra i Natalia.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości