Wiosna w "Na Wspólnej". Nowe gwiazdy, trudne decyzje, wielkie kłopoty i niespodziewane powroty

Autor:
Oskar
Netkowski
Świętujemy 20 lat serialu „Na Wspólnej”
Świętujemy 20 lat serialu „Na Wspólnej”Dzień Dobry TVN
wideo 2/25

"Na Wspólnej" skończyło niedawno 20 lat i wciąż zaskakuje widzów zwrotami akcji w życiach bohaterów. Nadchodzący sezon odkryje przed wielbicielami kolejne karty serialu. Twórcy zapewnili poruszające historie, oczekiwane powroty i... nowych bohaterów. Jest na co czekać.

"Na Wspólnej" - co w nowych odcinkach?

Pomimo trwania w szponach nałogu Kamil nadal będzie przekonany, że wszystko ma pod kontrolą. Da słowo Uli, która postanowi z zostać, iż jej nie zawiedzie. Niestety wkrótce złamie złożoną obietnicę. Kiedy odkryje, że Kolenda wyjechała i nie chce mieć z nim nic wspólnego, ponownie utopi swoje smutki w alkoholu. Zrozumie, że bez pomocy sobie nie poradzi. Zdecyduje się na odwyk, gdzie pozna terapeutkę Jagnę (Magdalena Popławska), która w chwili kryzysu przekona Kamila do pozostania w ośrodku leczenia uzależnień. Między dwójką szybko zawiąże się nić porozumienia. Hoffer pozna historię Jagny – przez alkohol i narkotyki kobieta straciła nie tylko męża, ale też syna! Postanowi jej pomóc. Czy mu się uda? W międzyczasie, pod nieobecność ojca, Ula znajdzie oparcie w Igorze. A wdzięczność nastolatki przerodzi się w zauroczenie… Co na to Kamil? 

"Na Wspólnej" - wielkie powroty

Już wkrótce do życia mieszkańców "Na Wspólnej" powróci dawny kochanek Oli Zimińskiej, Mariusz Czerski (Mariusz Zaniewski). Tym razem los przetnie jego ścieżki z Darkiem. Specjalista od prawa spółek zostanie zaproszony do spółki przez Zakościelnego. Zaskoczony decyzją ojca Żbik postanowi dowiedzieć się jak najwięcej o "nowym". Podążając za informacjami, trafi do byłej kancelarii Czerskiego – Rabski & Siwek - należącej do Anety (Dorota Krempa) i jej obecnego męża. Małżeństwa, które jak się szybko okaże, stojącego u progu rozwodu. Wkrótce także wyjdzie na jaw, że rozstanie Czerskiego z dawnymi wspólnikami ma swoje drugie dno… Jak z kolei Kasia zareaguje na powrót do życia Darka jego byłej żony? Czy dojdzie do wyczekiwanych zaręczyn Bergówny i Żbika?

Pewnego dnia w redakcji Igora zjawi się zrozpaczona matka – jej syn, złoty chłopak, został pobity na śmierć. Kobieta obarczy za wszystko winą niejaką Judytę Bradecką (Anna Dereszowska), właścicielkę klubu sportowego, w którym trenowała ofiara. Igor postanowi przyjrzeć się sprawie. Dowie się od Sławka, że nastolatek zginął, będąc pod wpływem środków odurzających. Idąc za ciosem, mąż Eli zdecyduje się zbadać wypadek od środka. W tym celu zapisze się do klubu, używając fałszywego imienia "Czarek". Tam pozna Bradecką, prawdziwą lwicę w męskim świecie. Chcąc dojść prawdy, Igor wejdzie w bliższą relację z Judytą. Co z tego wyniknie?

"Na Wspólnej" - trudne decyzje

Z kolei Marta będzie miała okazję wykazać się swoim dobrym sercem. Najpierw pomoże będącemu w dołku finansowym Filipowi (Marcin Chochlew), załatwiając mu pracę grafika w stacji. Wkrótce w siedzibie telewizji zjawi się… mąż Romy. Opowie Marcie o dramacie osobistym, który przeżyli wraz z żoną. Jakiś czas temu Roma (Julia Kamińska) urodziła synka. Niestety, okazało się, że chłopiec cierpi na rzadką chorobę SMA. W związku z tym wszystko, czego się dorobili, przeznaczyli na ratowanie życia ich dziecka. Przekonana, że życie wystarczająco doświadczyło rywalkę i wierząc jej w zmianę, Marta zdecyduje się dać drugą szansę dawnej rywalce – ponownie zatrudnia ją w telewizji. Czy pożałuje swojej decyzji? Radość zagości w domu Zimińskich. A wszystko za sprawą przyjazdu Oli (Marta Wierzbicka). Potajemnie będą chcieli wykorzystać moment na szczerą rozmowę z córką. Ku ich zdziwieniu, Ola jednak nie przyjedzie sama, a z Alanem – mężczyzną, który swoim zachowaniem już udowodnił, że nie zasługuje na ich sympatię ani tym bardziej serce ich dziecka. Nie pozostanie im nic innego, jak robić dobrą minę do złej gry. A ta z każdym kolejnym ruchem skomplikuje się coraz bardziej. Córka oświadczy rodzinie, że zarówno wesele, jak i poród odbędą się w Anglii. Co więcej, z jakichś powodów Ola nie zechce poznać płci dziecka przed porodem. Gosia szybko zda sobie sprawę, że w związku siostry nie zawsze jest kolorowo. A przyszła matka nie zaprzeczy, ale doda, że kocha Alana. Wkrótce Zimińscy przygotują dla Oli niespodziankę – baby shower. Niestety, nie wszystko pójdzie po ich myśli…

Kłopoty u bohaterów "Na Wspólnej"

Bardzo trudny czas czeka Weronikę. A wszystko za sprawą Antosi, która asystując Janowi przy sesji zdjęciowej, pozna młodego modela Dawida (Igor Toporoski). Chłopak zauroczy ją. Pomyśli, że z wzajemnością. Po kilku randkach, angażując się coraz bardziej w znajomość, Antosia odkryje, że Dawid ją wykorzystuje – spotyka się z nią dla sesji zdjęciowych! Co więcej, uwodzi również inne dziewczyny. Kiedy już wyjdzie na prostą – uleczy złamane serce – dozna prawdziwego szoku. Odkryje, że… spodziewa się dziecka. Niestety, jego ojciec się go wyprze. Weronika wyleje swą złość na Jana. Na ich związkiem zgromadzą się ciemne chmury. Prawniczka jednak nie będzie miała głowy do tego, żeby je rozganiać – okaże się bowiem, że ciąża Antosi to dopiero początek kłopotów… Pojawi się jednak ktoś, kto okaże się ogromnym wsparciem w dramatycznych chwilach – Nalepa! Czy jego obecność odbije się na relacji Weroniki i Jana? Inflacja da się odczuć Honoracie. Kobieta będzie zmuszona zamknąć swój lumpeks. W tym samym czasie rozpocznie niewielki remont w pensjonacie na sprzedaż. Opowie o gospodarstwie zachwyconej żonie. Razem postanowią spełnić swoje marzenie i kupić posiadłość. Niestety, pomimo sprzedania domu w krówkach i biorąc kredyt pod zastaw mieszkania w Na Wspólnej, nadal nie będzie ich stać. W tej sytuacji właściciel wyjdzie do nich z propozycją – współwłaścicielstwo. Następnie sam wyjedzie, pozostawiając Hofferom opiekę nad przybytkiem. A wraz z nim – kłopot. Radość z nowej inwestycji nieco przygaśnie, kiedy sąsiadka Wagnerowa (Katarzyna Ankudowicz) poinformuje ich, że zajazd cieszy się famą… noclegowni dla tirówek!

Roman nie podda się – uwierzy, że uda mu się odmienić miejsce i tchnąć w nie nowe życie. Wkrótce w pensjonacie pojawi się tajemnicza Inez (Dominika Lignicka)… Stan chorego Gucia z dnia na dzień pogorszy się. Chłopiec trafi do szpitala. Czytając wyniki badań krwi syna, Paweł pozna prawdę – nie jest ojcem biologicznym dziecka! Natychmiast oskarży Beatę o zdradę. Informacja, że to Emil jest ojcem Gucia, przeleje czarę goryczy. Wskutek tego Paweł spakuje rzeczy i wyprowadzi się z domu, zostawiając zrozpaczoną Beatę samą. Emil stanie na wysokości zadania i otoczy bratową opieką. Jakby tego było mało, lekarz przekaże młodym rodzicom druzgoczące wieści – Gucio będzie potrzebował przeszczepu szpiku. Zdeterminowana Beata natychmiast zwróci się z prośbą do Maślikowskich, żeby sprawdzili zgodność tkankową ich syna. Ci jednak nie zechcą narażać swojej pociechy na ból i kategorycznie odmówią… Pozostanie czekanie na dawcę z listy. Czy choroba syna połączy na nowo Beatkę i Pawła?

"Na Wspólnej". Gdzie i kiedy można obejrzeć serial?

Serial "Na Wspólnej" można oglądać codziennie - od poniedziałku do czwartku - na antenie stacji TVN o godz. 20:15. W środę (8 marca) wyemitowany zostanie najnowszy 3586. odcinek produkcji. Warto dodać, że serial dostępny jest również w Player.pl. Fani znajdą tam zarówno archiwalne odcinki, jak i te, które nie miały jeszcze premiery telewizyjnej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Fot.: TVN Warner Bros. Discovery

Pozostałe wiadomości