Gwiazdy

Willie Garson znany z serialu "Seks w wielkim mieście" nie żyje

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
RMF FM/Variety
Świeczki

Willie Garson, aktor znany przede wszystkim z roli Stanforda Blatcha w serialu "Seks w wielkim mieście", nie żyje. Jak podaje serwis "Variety" artysta odszedł po walce z chorobą. Garson miał 57 lat.

Willie Garson nie żyje

Willie Garson znany z roli Stanforda Blatcha, geja i bliskiego przyjaciela Carrie Bradshaw (w tej roli Sarah Jessica Parker) nie żyje. Z informacji przekazanych przez agenta aktora wiadomo, że artysta od dawna walczył z rakiem. Niestety choroba okazała się silniejsza. Aktor odszedł mając zaledwie 57 lat.

- Willie Garson był w życiu, jak i na ekranie, oddanym przyjacielem i promykiem dla wszystkich w swoim wszechświecie. Stworzył jedną z najbardziej lubianych postaci z panteonu HBO i był członkiem naszej rodziny przez 25 lat. Jesteśmy głęboko zasmuceni jego odejściem i składamy najszczersze kondolencje jego rodzinie i bliskim - czytamy w oświadczeniu wydanym przez HBO, dla którego stworzono serial "Seks w wielkim mieście".

Gwiazdy "Seksu w wielkim mieście" wspominają zmarłego aktora

Willie Garson urodził się w 1964 roku w New Jersey. Karierę w telewizji zaczynał w latach 80. Największą popularność zdobył, występując w serialu "Seks w wielkim mieści". Aktor miał się pojawić także w produkcji "And Just Like That...", który ma pokazywać dalsze losy bohaterek "Seksu w wielkim mieście". Garsona można było zobaczyć także m.in. w filmie "Dzień świstaka" oraz serialach: "Białe kołnierzyki", "Hawaii 5.0" oraz "Ally McBeal".

Hołd zmarłemu aktorowi oddali aktorzy, którzy razem z nim występowali w serialu "Seks w wielkim mieście". Cynthia Nixon, serialowa Miranda Hobbes, napisała w mediach społecznościowych: "Jestem bardzo zasmucona faktem, że straciliśmy Williego Garsona. Wszyscy go kochaliśmy i uwielbialiśmy z nim pracować. Był nieskończenie zabawny zarówno na ekranie, jak i w życiu. Był źródłem światła, przyjaźni. Zawsze był profesjonalistą".

 

- Jestem zdruzgotany i po prostu przytłoczony smutkiem. Byłeś darem od bogów. Odpocznij mój słodki przyjacielu. Kocham Cię - napisał Mario Cantone, aktor i serialowy partner Garsona.

 

Zobacz także:

Zobacz wideo: Wspomnienie Jana Kobuszewskiego

Wspomnienie Jana Kobuszewskiego
Wspomnienie Jana KobuszewskiegoŹródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM/Variety

Źródło zdjęcia głównego: Andrei Troitskiy/Getty Images

Pozostałe wiadomości