Gwiazdy

Whitney Houston - tragiczny upadek gwiazdy. Właśnie skończyłaby 57 lat

Gwiazdy

x-news

Wydawałoby się, że życie Whitney Houston powinno być jak z bajki. Była piękna, niezwykle utalentowana, a na koncie miała wiele światowych przebojów. Niestety, kiedy gasły światła, za kulisami odgrywały się dramatyczne sceny, które doprowadziły do jej upadku. Dziś wokalistka obchodziłaby 57 urodziny. Przypomnijmy sobie największe hity i najważniejsze wydarzenia w jej karierze.

Whitney Houston - kariera

Whitney Houston urodziła się 9 sierpnia 1963 roku w Newark, jako najmłodsze dziecko gospelowej piosenkarki Emily "Cissy" Houston i jej męża Johna. Jej kuzynkami były wokalistki Dionne Warwick i Dee Dee Warwick, a matką chrzestną - Aretha Franklin.

W wieku 11 lat Whitney poszła w ślady mamy i zaczęła występować jako solistka gospel dziecięcego chóru w baptystycznym Kościele Nowej Nadziei.

Jej solowa płyta, zatytułowana po prostu "Whitney Houston" ukazała się w 1985 roku i została najlepiej sprzedającym się albumem artystki w dziejach. Wokalistka była pierwszą kobietą, która zadebiutowała na najwyższym miejscu na liście Billboard 200. W ciągu swojej 25-letniej kariery sprzedała blisko 200 milionów płyt na całym świecie, a także zdobyła sześć nagród Grammy.

Śmierć Whitney Houston - mroczniejsza niż się wydaje

11 lutego 2012 r. Whitney Houston została znaleziona martwa w hotelowej łazience w Beverly Hilton. Jako oficjalną przyczynę śmierci Whitney podano przypadkowe utonięcie, do którego przyczyniły się choroby serca i zażywanie kokainy.

Serwis "Daily Mail" dotarł do informacji z raportu pochodzącego z sekcji zwłok Whitney Houston. W artykule poświęconym tej sprawie czytamy:

Ciało Whitney Houston było pokryte licznymi bliznami i brakowało jej 11 zębów. Lata nadużywania narkotyków i alkoholu spustoszyły jej organizm i zniszczyły wspaniały wygląd.

Artystka cierpiała na choroby serca, jedna z tętnic była zablokowana w 60 proc. Jej nos był poważnie poraniony, prawdopodobnie od kokainy. Stwierdzono też postępującą miażdżycę i rozedmę płuc. We krwi wykryto mieszankę dziewięciu leków.

Whitney Houston - film na cześć znakomitej wokalistki

Trwają przygotowania do realizacji filmu poświęconego życiu i twórczości Whitney Houston. Tytuł obrazu "I Wanna Dance with Somebody" bezpośrednio nawiązuje do jednego z hitów stworzonych przez gwiazdę. Zobaczymy w nim przekrój całego jej życia – od początków w branży muzycznej aż po śmierć, która wstrząsnęła fanami na całym świecie.

Za scenariusz odpowiedzialny jest Anthony McCarten, który jest twórcą takich kinowych hitów, jak "Teoria wszystkiego" czy "Bohemian Rhapsody".

Cieszę się, że to Anthony McCarten zobowiązał się do napisania scenariusza z wyraźnie zaznaczoną rolą muzyki, bo dzięki temu na pewno ujawni prawdziwą Whitney, której wokalny geniusz wpływał na cały świat, podczas gdy w niej samej walczyły demony

- powiedział Clive Davis, który także jest zaangażowany w produkcję biografii.

Więcej informacji o Whitney Houston znajdziecie w poniższych materiałach.

>>> Zobacz także:

Ujawniono wstrząsający raport z sekcji zwłok Whitney Houston. Narkotyki zniszczyły jej organizm!

Lidia Kopania z przebojem Whitney Houston

Filmowa Baby wróci w nowej odsłonie "Dirty Dancing". Jak dziś wygląda Jennifer Grey?

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Iza Dorf

Źródło: Wikipedia

Pozostałe wiadomości