Wet Fingers wraca po długiej przerwie! Na naszej scenie zaprezentowali kultowy utwór

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Dzień Dobry TVNWet Fingers and Vox w piosence „Bananowy”

Po kilku latach przerwy na rynek muzyczny powraca duet Wet Fingers, który tworzą DJ Adamus i Mafia Mike. Na naszej scenie artyści wykonali najnowszy kawałek "Bananowy". To klubowa wersja przeboju "Bananowy Song" grupy Vox". Posłuchajcie, jak brzmi.

DJ Adamus i Mafia Mike – powrót słynnego duetu

Duet Wet Fingers zajmuje się muzyką klubową, głównie z gatunku electro house i dance. Dj Adamus i Mafia Mike zadebiutowali w 2006 roku singlem "Nu Limit", będącym remiksem utworu zespołu Kombi "Bez ograniczeń". Dwa lata później w sklepach pojawił się pierwszy krążek producentów zatytułowany "Hi Fi Superstar". Duet na swoim koncie ma także sukces filmowy, producenci zrobili muzykę do kultowego filmu  "Sala Samobójców".

W ostatnim czasie grupa zawiesiła swoją działalność. Jak się okazuje, panowie postanowili odpocząć od siebie i zająć się autorskimi projektami.  Michał działał jako Mijo, natomiast Adamus pracował nad projektami z Adą Szulc oraz zajmował się klipami na Kubie, Islandii czy Japonii. Po długiej przerwie duet jednak wraca do gry. Panowie przez dwa lata pracowali nad utworem "Bananowy".

Zawsze to jest tak, że wygrzebujemy te brzmienia, szukamy starszych utworów. Staramy się przede wszystkim polskie, bo to nas zawsze kręciło, żeby w tym duecie robić przeróbki polskich kawałków. "Bananowy" w głowie został nam 5 lat temu, wtedy mieliśmy przerwę. Żeby to zrobić, trzeba mieć przede wszystkim prawa autora tekstu, muzyki, a także prawa do sampla

"Bananowy song" - przebój sprzed lat

Utwór "Bananowy song" ponad 40 lat temu był wielkim hitem. Stworzyła go grupa VOX. W tym roku nową wersję przedstawili światu Wet Fingers. Na naszej scenie zaprezentowali własną aranżację. Jak wam się podoba?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News