Gwiazdy

Weronika Książkiewicz o filmie „Mayday”: „To była ciężka produkcja”

Gwiazdy

Aktualizacja:

10 stycznia odbyła się oficjalna premiera filmu „Mayday” - najnowszej produkcji z udziałem polskich gwiazd. W studiu Dzień Dobry TVN gościła Weronika Książkiewicz, która zagrała w komedii jedną z głównych ról. Aktorka zdradziła, jak wyglądały przygotowania do filmu.

Film „Mayday” powstał w oparciu o scenariusz sztuki teatralnej, która w przeciągu 30 lat podbiła serca widzów na całym świecie. Komedia zyskała niemałe grono wielbicieli również w Polsce, gdzie była grana tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju. W produkcji filmowej Weronika Książkiewicz wystąpiła w roli jednej z żon Janka - głównego bohatera, granego przez Piotra Adamczyka.

W sztuce „Mayday” nigdy nie grałam, natomiast jest to farsa, komedia. Ta dziedzina rządzi się własnymi prawami. Samo granie jest inne – bardziej mocne, intensywne. Bardzo ważny jest rytm. Zastanawiałam się jak to zrobić, jak to przenieść na ekran. Po przeczytaniu scenariusza i po rozmowach z Samem zrozumiałam, o co mu chodzi. To była ciężka produkcja. Praca na planie przy tym projekcie była bardzo ciężka i żmudna

– wyznała aktorka.

O czym jest film „Mayday”?

„Mayday” opowiada historię Janka (Piotr Adamczyk), który żyje z dwiema różnymi kobietami. Pierwszą z nich jest Basia (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie, a drugą – Marysia (Weronika Książkiewicz) z którą żyje w pięknym domu na obrzeżach stolicy. Jankowi długo udaje się skutecznie lawirować między małżonkami, dzięki czemu kobiety nie mają pojęcia o swoim istnieniu, do czasu… kiedy główny bohater wpada w tarapaty. Jego problemy zaczynają się nawarstwiać. Lawina zdarzeń i pomyłek niestety w końcu go przerośnie.

Przygotowując się do tego filmu razem z Anią Dereszowską zastanawiałyśmy się, jak to jest możliwe. Po pierwsze, czy kobieta nie zorientowałaby się przez dłuższy czas, że jej mąż ma jeszcze jedną żonę? A później, jaka byłaby reakcja, gdyby coś takiego miało miejsce w życiu.

Za film odpowiada reżyser przebojów „Planeta Singli 2” i „Planeta Singli 3” - Sam Akina oraz współscenarzystka hitów „Lejdis” i „Śniadanie do łóżka” - Hanna Węsierska. W rolach głównych zobaczymy: Piotra Adamczyka, Annę Dereszowską, Weronikę Książkiewicz, Adama Woronowicza i Andrzeja Grabowskiego.

Obsada filmu „Mayday”

JANEK – PIOTR ADAMCZYK

STASZEK – ADAM WORONOWICZ

MARYSIA WERONIKA KSIĄŻKIEWICZ

BASIA – ANNA DERESZOWSKA

IWO – BARTOSZ PORCZYK

INSPEKTOR PIOTRKOWSKI – ANDRZEJ GRABOWSKI

STARSZY INSPEKTOR – KAMIL KULA

NOWAK – KRZYSZTOF CZECZOT

IWAN – TOMASZ OŚWIECIŃKI

GINEKOLOG – ALEKSANDER MILIĆEVIĆ

PANNA MŁODA – SANDRA STANISZEWSKA-HERBICH

RAFAŁ – WOJCIECH CZERWIŃSKI

SZEFOWA SALONU – EWA KASPRZYK

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Premiera "Mayday". Gwiazdy zdradzają, co sądzą o bigamii

Adam Woronowicz w „Mayday” ratuje swojego przyjaciela z życiowych opresji

Piotr Adamczyk o nowym filmie "Mayday": "Myślę, że udało się zrobić coś niezwykle śmiesznego. Dwie żony? Nie polecam"

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości