Gwiazdy

Wartościowy rap Bosskiego Romana. "Postanowiłem, że wezmę odpowiedzialność za swój przekaz"

Gwiazdy

Bosski Roman to raper, który na scenie zaistniał 20 lat temu. Pierwsze muzyczne kroki poczynił z zespołem Firma, który mocno fascynował się ulicznym życiem. Dziś artysta pomaga młodzieży, kształci, motywuje i sprowadza dzieciaki na lepszą drogę. Co go do tego skłoniło?

Bosski Roman pomaga młodzieży

- Zaczynaliśmy mniej więcej w 1998 roku. Pierwsze utwory nagrywałem jeszcze w liceum. W 2002 roku wydaliśmy album. Byliśmy znani z ostrego pazura, z tekstów antysystemowych, buntowniczych. Ktoś szedł do więzienia, ktoś musiał wyjeżdżać, byliśmy tym przesiąknięci – rozpoczął raper.

Pewnego dnia, na jednym z koncertów, odurzony używkami młody chłopak zaproponował Romanowi wspólne zażywanie niedozwolonych środków.

Jak to zobaczyłem, to się zdenerwowałem. On położył rękę na moim ramieniu i powiedział, że wychował się na mojej muzyce. Zacząłem widzieć, co się dzieje z moimi fanami i pomyślałem, że skoro my, jako idole, kreujemy postawy i styl, to co ja chcę właściwie młodemu człowiekowi przekazać. Jakiego typu autorytetem dalej chcę być?

- powiedział Roman Bosski, raper, mentor.

Przemyślenia te skłoniły rapera do zmiany. Jak przyznał, śpiewając o używkach, dawał młodym ludziom przyzwolenie, by po nie sięgać. - Byłem na tyle dojrzały, że postanowiłem, że wezmę odpowiedzialność za swój przekaz - dodał.

Warsztaty i Drużyna Mistrzów

Bosski Roman, a właściwie Roman Paweł Lachowolski w 2012 roku został pomysłodawcą i prezesem fundacji Drużyna Mistrzów. Sport Muzyka Pasja. Raper zaczął świadomie propagować wśród młodzieży aktywność fizyczną, a także zachęcać młodych do rozwoju osobistego. Od samego początku głównym założeniem projektu było to, aby inspirować oraz przeciwdziałać destruktywnym postawom życiowym.

- Stworzyłem program warsztatów profilaktycznych dla młodzieży, w których nie tylko promujemy sport i pasję, ale także mówimy o uzależnieniach, jak sobie z tym radzić, czego unikać – dodał.

Ta rewolucja sprawiła, że on chce pomagać młodym chłopakom, którzy też się wychowali na blokowiskach i porusza dla nich istotne tematy – dodał Marek Pieniążek, wychowawca MOW Wielkie Drogi.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Raper, mąż, tata Bogny oraz...wędkarz, czyli Liber i jego życie rodzinne. "Zawsze potrafił wyważyć świat muzyki z rolą ojca"

Znany raper wystąpił na wizji w kwiecistej sukience. Fani porównują go do Kurta Cobaina z "Nirvany"

Zmarł popularny amerykański raper, miał 50 lat. Przez tydzień był w stanie wegetatywnym

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Ludwik Lis

Pozostałe wiadomości