Gwiazdy

Mata usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Jaka kara grozi raperowi?

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
TVN 24

Michał M., znany jako Mata, został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Raper oraz drugi mężczyzna usłyszeli zarzut i zostali zwolnieni.

Mata zatrzymany za posiadanie narkotyków

Policjanci w czwartek 27.01 prewencyjnie kontrolowali ulicę Okolską na Mokotowie, gdzie często dochodzi do kradzieży.

- Po godzinie 23 przechodzili tamtędy dwaj mężczyźni - w wieku 21 i 24 lat - i ze względu na późną porę wzbudzili oni podejrzenia policjantów. Na widok patrolu policyjnego mężczyźni zaczęli oddalać się szybkim krokiem. Policjanci podjęli prewencyjną kontrolę i legitymowanie - zrelacjonowała Iwona Kijowska z mokotowskiej komendy.

Dwóch mężczyzn dobrowolnie wyjęło z kieszeni kurtki woreczki foliowe z zapięciem strunowym.

- Znajdował się tam susz koloru brunatnozielonego o woni charakterystycznej dla marihuany. 24-latek miał przy sobie pół grama, a 21-latek nieco ponad jeden gram. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zostali zatrzymani - poinformowała policjantka.

Jak dodano w późniejszym komunikacie prasowym, badania narkotesterem potwierdziły, że znaleziony susz to marihuana. Reporter radia RMF FM podał, że jeden z zatrzymanych - 21-latek - to Michał M., znany raper Mata.

Jak nie dać się oszukać?

Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Mata usłyszał zarzut

W piątek funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego wykonywali z zatrzymanymi dalsze czynności. Zostali przesłuchani.

- Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. 24-latek oraz 21-latek usłyszeli zarzut za posiadanie środków odurzających, a następnie zostali zwolnieni do domu - przekazała policjantka.

Na podstawie artykułu 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie marihuany jest zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności. Jak czytamy w ustawie, jeśli są to "środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości".

Więcej przeczytasz na TVN24.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Canon_77/Getty Images

Pozostałe wiadomości