Gwiazdy

Wanda Kwietniewska skończyła 63 lata. Jak zmieniała się artystka?

Gwiazdy

Dzien Dobry TVNKamil Piklikiewicz/East News

Wanda Kwietniewska, wokalistka popularnego w latach 80. XX wieku rockowego zespołu Wanda i Banda skończyła 63 lata. Na scenie z kolei artystka występuje już prawie 38 lat.

8 lipca 1957 roku w Przywidzu przyszła na świat polska wokalistka, Wanda Kwietniewska.

Wanda Kwietniewska - kariera

Karierę muzyczną zaczęła już w wieku 25 lat jako piosenkarka Lombardu. Razem z grupą nagrała dwie płyty "Śmierć dyskotece!" oraz z okazji jubileuszu 10-lecia jej istnienia "’81–’91 Największe przeboje". Po odejściu z zespołu w 1982 roku, zdecydowała się na założenie Bandy i Wandy. Debiutancki album grupy powstał w 1984 roku i zawierał takie hity jak "Hi-Fi" czy "Nie będę Julią". Rok później zespół wypuścił drugi krążek, "Mamy czas".

Kwietniewska rozwiązała zespół "Wanda i Banda" w 1986 roku i rozpoczęła karierę solową. Jej debiutancka płyta nosiła tytuł "Własna California".

W 2000 roku zespół Banda i Wanda ponownie się reaktywował i od tego czasu wypuszcza nowe piosenki oraz regularnie koncertuje. Muzycy chętnie też angażują się w imprezy charytatywne, w 2020 roku zagrali między innymi dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wanda Kwietniewska kończy 63 lata

W tym roku artystka świętuje swoje 63. urodziny, ale od momentu ukończenia 60-tki przyznaje, że wiek jej w niczym nie przeszkadza i nadal czuje się na siłach, aby realizować szalone pomysły.

To kwestia umysłu, a nie PESEL-u. Poza tym ja się świetnie czuję i jestem w dobrej formie. Do tego mam jeszcze mnóstwo pomysłów i planów!

- powiedziała w jednym z wywiadów.

Wokalistce życzymy wiele szczęścia z okazji urodzin i pozostania w tak dobrej kondycji przez wiele, wiele lat.

Wanda i Banad - "7 życzeń"

>>> Zobacz także:

Wanda Kwietniewska: "Wychodziłam po prześcieradle". Skąd?

Kwietniewska, Stachursky i Stasiak. "Na topie" od lat

Banda i Wanda „HiFi”

Autor: Iza Dorf

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości