Gwiazdy

Aktor z "Na Wspólnej" w czasie pandemii zajął się renowacją rowerów. "Musiałem coś robić, żeby nie zwariować"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Waldemar Błaszczyk w czasie pandemii odnalazł swoją wielką pasję. Aktor znany widzom z serialu "Na wspólnej" wolne chwile wykorzystuje na… renowację starych rowerów. Jak zaczęła się jego przygoda ze sprzętem oraz jak nowe hobby wygląda od kuchni? Zapalony rowerzysta zdradził nam ciekawostki, a także pokazał swoje dzieła.

Waldemar Błaszczyk - pasja do odnawiania starych rowerów – skąd ten pomysł?

Waldemar Bałszczyk rowery uwielbiał już od najmłodszych lat. Zapalony rowerzysta pokonywał długie i intensywne trasy, a także samodzielnie naprawiał wszelkie usterki. Jak przyznał, proste konstrukcje rozkręcał do ostatniej śrubki, by za chwilę ponownie je złożyć. W czasie pandemii, gdy wszelkie plany zdjęciowe zostały wstrzymane, a teatry zamknięte, aktor zaczął szukać alternatywy, by zapełnić swój wolny grafik.

- Okres pandemii i zamknięcia dał nam wszystkim popalić. Ja musiałem coś robić, żeby nie zwariować . Zaczęło się od poszukiwań składanego roweru dla kolegi, który mnie o to poprosił, wiedząc, że coś o rowerach wiem – powiedział.

Waldemar, szukając sprzętu w Internecie, trafił na model z 1976 roku. Wtedy wróciły wspomnienia, a aktor wiedział już, czym zajmie się przez kolejne miesiące. Następnego dnia rower rozkręcony do ostatniej szprychy, był już na stole mężczyzny.

- Ja myślę, że to jest trochę jak ze smakiem i zapachem. W momencie, kiedy wsiadłem na ten rower, to mi się wszystko przypomniało. Na co dzień jeździłem na rowerze czasowym i szosowym, a teraz w drugą stronę, jeżdżę na takim Wigrze. To są tak piękne rowery, że tutaj nie można jechać szybko. To jest świetny pretekst w moim wieku, żeby się już nie spieszyć - zażartował.

Renowacja rowerów – jak wygląda?

Waldemar przyznał, że renowacja sprzętu rowerowego wcale nie jest tak trudna, jak się wydaje. Dużo informacji, ciekawostek i trików można znaleźć obecnie w Internecie. Tam na forach pasjonaci dzielą się swoim doświadczeniem i wymieniają cennymi radami. Najważniejszą cechą jest jednak cierpliwość. Mężczyzna ma już za sobą renowację kilkunastu rowerów. Co więcej, aktor nie wykonuje swoich prac odpłatnie. Jak twierdzi, nie jest ekspertem, a pomyłki się zdarzają, dlatego też zdecydowanie bardziej woli eksperymentować na własnych rowerach. Brak terminu zakończenia metamorfozy daje mu komfort pracy.

- Ja na tym nie zarabiam. Lubię prace manualne, one mnie odstresowują. Mam z tego przyjemność . Myślę, że w którymś momencie będę musiał sprzedać rowery, jeśli kupię kolejny, bo przestaną się mieścić.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Samochód potrącił 5-latka na rowerku biegowym, dziecko wjechało prosto pod koła. Nagranie jest przerażające

Unikatowe rowery polskiego projektanta. "Pierwszy rower dla Slasha z Guns N'Roses miał kształt gitary"

Polacy oszaleli na punkcie rowerów. Popyt rośnie, mimo że ceny jednośladów wcale nie maleją

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości