Gwiazdy

W pokoju dzieci Piotra Głowackiego. "Cała zabawa polega na tym, żeby spędzać z nimi czas"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Choć Piotr Głowacki ma na swoim koncie mnóstwo doskonałych filmowych ról, to najważniejszą jest dla niego rola taty. Jego bliźniaki, Ida i Aaron, skończyły właśnie trzy lata i chodzą do przedszkola. Zajrzeliśmy z kamerą Dzień Dobry TVN do ich pokoju. Jak Piotr Głowacki spędza czas ze swoimi dziećmi?

Ojcostwo to jego rola życia

Piotr Głowacki opowiadał nam, że kiedy w 2017 roku razem z żoną Agnieszką przywitali na świecie bliźniaki, ich życie wywróciło się do góry nogami. Jednak szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości, a opieka nad dwójką maluchów sprawia im ogromną przyjemność.

Aktor jest bardzo zaangażowanym ojcem. Uwielbia bawić się z Idą i Aaronem. Jak mówi, jest to bardzo miłe doświadczenie, ale i wyzwanie, ponieważ bywają sytuacje, kiedy każdy maluch chce robić coś innego.

Piotr przyznał, że czyta bliźniakom bardzo dużo książek. Wykonują razem mnóstwo prac plastycznych - od malowanek, przez kolorowanki, po wycinanki i wyszywanki. Pomysły na aktywne spędzanie czasu z dziećmi nigdy się nie kończą.

>>>Zobacz też: Tata – najważniejsza rola Piotra Głowackiego

W pokoju bliźniaków

Ojcowska postawa Piotra tak bardzo nas zachwyciła, że odwiedziliśmy go w mieszkaniu z kamerą Dzień Dobry TVN. Chcieliśmy przekonać się, jak wygląda pokój zabaw bliźniaków. Jest tam mnóstwo edukacyjnych zabawek, książeczek, jest kącik plastyczny oraz kuchenny. Wszystkie atrakcje są na wysokości wzroku dzieci.

Naszą uwagę zwrócił regał z figurkami zwierząt. Panuje tam niespotykany w pokojach dziecięcych porządek.

To zasługa mojej żony, która bardzo prowadzi nas w tym kierunku. Nasza zasada - sprzątanie wpinasz w zabawę. To pozwala też dzieciom rozwijać zdolności czysto manualne

-zdradził Kindze Burzyńskiej Piotr Głowacki.

>>>Zobacz też: Ona mocno stąpa po ziemi a on ma głowę w chmurach

Cała zabawa polega na tym, że spędza się z dziećmi czas.

Daje im się impulsy przez to, że samemu coś się robi. Ja np. tak robię, ale to też mnie relaksuje, kiedy zaczynam coś wycinać i sklejać

- dodał Piotr, którego dzieci aktualnie bardzo lubią wycinanki.

W pokoju bliźniąt znajduje się również ściana wspinaczkowa z drabinką i zawieszoną liną oraz kółkami do podciągania. Dzieci Głowackich bardzo szybko zaczęły z niej korzystać i ją polubiły. Piotr pokazał nam również, jak się bawią w teatrzyk. Służy do tego łóżeczko-domek z zasłonką, która jest kurtyną. Dzieciaki mają swoje przebrania i peruki, w których odgrywają swoje role.

Zobacz też: Życie mężczyzny po narodzinach dziecka

Jak spędzać czas z dzieckiem?

Jeżeli nie macie pomysłów, jak aktywnie spędzać czas ze swoim dzieckiem, mamy dla was małą podpowiedź. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Martę Lech-Maciejewską z mężem Janem i synkiem Mieczysławem. Rodzina zaprezentowała kilka ciekawych chemicznych eksperymentów, które każdy z nas może wykonać w domu. Są bezpieczne. Co powiecie na to, by razem z dziećmi własnoręcznie wykonać cukierkową tęczę na talerzu, wybuchowy wulkan, smerfną masę lub aksamitną kulę śniegową?

Do wykonania tych eksperymentów będziemy potrzebować rzeczy, które z pewnością każdy z nas ma w swojej kuchni czy łazience - mąkę ziemniaczaną, sodę oczyszczoną, ocet, olej, barwniki spożywcze czy odżywkę do włosów.

Zobaczcie wideo, jak samodzielnie wykonać eksperymenty w domu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości