Gwiazdy

"Nie potrafimy wypoczywać. To błąd, bo każdemu jest potrzeby wakacyjny reset" - Tatiana Mindewicz-Puacz live w DDTVN

Gwiazdy

Aktualizacja:

Dlaczego tak trudno jest nam wypocząć na wakacjach? Wyjeżdżać z dzieckiem czy bez? To temat wczorajszego wakacyjnego live’a, którego mogliście obejrzeć na Instagramie Dzień Dobry TVN. Gościem Kasi Jaroszyńskiej była mentorka „Projektu Lady” Tatiana Mindewicz-Puacz.

  • Wakacyjny live Dzień Dobry TVN
  • Jak wypocząć w wakacje?
  • Wakacje z dzieckiem czy bez niego?
  • Wakacyjne plany Tatiany Mindewicz-Puacz

Wakacyjny live Dzień Dobry TVN

Od 25 czerwca, w wakacyjne dni powszednie, reporterzy Dzień Dobry TVN zapraszają Was na wirtualne spotkania na żywo z ciekawymi gośćmi w rozmaitych miejscach.

Pierwszą transmisję na żywo na naszym Instagramie poprowadziła w poniedziałek Ania Senkara. Jej rozmówcą był bohater programu „Top Model”, Mateusz Maga. Razem przeszli się po klimatycznych uliczkach dzielnicy Notting Hill, w której nakręcono słynną komedię romantyczną z Hugh Grantem i Julią Roberts w rolach głównych.

Kolejnego dnia Mateusz Hładki rozmawiał z psycholog Małgorzatą Ohme. Podczas drugiego wakacyjnego live'a Mateusz i Małgosia rozmawiali o tym, że kobiety coraz częściej godzą się na gorszą pracę, gorszy związek i gorsze życie. Powodem tego jest brak wiary w siebie.

Jak wypocząć w wakacje?

W czwartek wakacyjnego live’a na Instagramie poprowadziła Kasia Jaroszyńska. Gościem dziennikarki Dzień Dobry TVN była Tatiana Mindewicz-Puacz. Tatianę znamy z programu TVN „Projekt Lady”, gdzie jakom mentorka uczy dobrych manier zbuntowanych uczestniczek.

Tatiana Mindewicz-Puacz jest doradcą i trenerem w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej. Jest trenerem rozwoju osobistego, dyplomowaną psychoterapeutką z nurtu tzw. integracyjnego, certyfikowanym coachem ICC, a także ekspertem ds. kampanii społecznych i programów CSR.

W rozmowie z Kasią Jaroszyńską poruszyły temat, co zrobić, żeby wypocząć na wakacjach. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach jest to bardzo trudne. Ludzie są dziś bardzo zestresowani. Nie potrafią zwolnić, przestać myśleć o pracy, wyluzować się, by po prostu chłonąć chwilę i cieszyć się wolnym czasem, pięknym miejscem.

Tatiana zdradziła, że jej znajomi robią listy zadań, które pomogą im przygotować się do wakacyjnego odpoczynku.

A przecież w wypoczynku chodzi o to, że nie trzeba myśleć o tym, co zrobić. Tylko odpoczywać i robić przyjemne rzeczy.

- przyznała mentorka „Projektu Lady”.

Tatiana dodała, że by się w pełni zregenerować wcale nie trzeba wyjeżdżać na bardzo długo. Jeżeli nie będziemy marnować czasu na zbędne rzeczy np. na negocjowanie z hotelem nad zmianą pokoju, to tydzień może nam wystarczyć. Zdaniem Tatiany w czasie urlopu należy cieszyć się chwilą i wypoczywać. Trenerka dodała też, że wakacyjny wyjazd to nie jest dobry czas na rozwiązywanie konfliktów małżeńskich.

Wakacje z dzieckiem czy bez?

Mindewicz-Puacz w czasie rozmowy z Kasią Jaroszyńską zwróciła uwagę na to, że bardzo ważne jest pielęgnowanie relacji z partnerem. Na pytanie, czy na wakacje wyjeżdżać z dziećmi czy bez nich, odpowiedziała że:

I tak i tak. Trzeba znaleźć ten balans i czas na wakacje z dziećmi oraz by wyjechać gdzieś tylko z partnerem chociażby na weekend. To jest bardzo ważne w pielęgnowaniu bliskości z drugą osobą. Trzeba wychodzić na kolacje, do teatru, kina. Jak dziecko zostanie na weekend z babcią, to nic mu się nie stanie. W takich sytuacjach trzeba wyłączyć myślenie o dziecku. Na pewno jest w dobrych rękach, jest najedzone i szczęśliwe.

Wakacyjne plany Tatiany

Tatiana zapytana o wakacyjne plany urlopowe, odpowiedziała że planuje wyjechać dopiero w połowie sierpnia. W lipcu i na początku sierpnia ma dużo pracy. Jak zdradziła, po zrealizowanych projektach wybierze się z rodziną na spontaniczne wakacje.

Będziemy siedzieć na lotnisku ze spakowanymi walizkami i będziemy polować na dobre bilety. Biorę ze sobą tylko kostium kąpielowy.

skomentowała z uśmiechem trenerka.

***

Już dziś o 15 na naszym Instagramie Kasia Olubińska poprowadzi live'a z Mateuszem Kusznierewiczem. Zapraszamy!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości