Gwiazdy

Przygotowuje pracę magisterską o Janie Komasie i właśnie zagrała w jego filmie. Kim jest Vanessa Aleksander?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Vanessa Aleksander, znana widzom TVN z serialu „Belle Epoque”, zagrała jedną z głównych ról kobiecych w "Sali Samobójców. Hejter". W filmie wcieliła się w postać Gabi Krasuckiej, dziewczyny z zamożnego domu, która lubi się zabawiać. – Dla mnie świat imprez był nieznany, więc praca nad rolą była bardzo intensywna i ciekawa – powiedziała aktorka.

Vanessa Aleksander od 13. roku życia występowała w młodzieżowej grupie "Tintilo" przy Teatrze Rampa i to tam narodziła się jej pasja do aktorstwa. W tym czasie zagrała m.in. w takich spektaklach jak: "Był dzień wigilii" i "Zaczarowani". Po liceum im. Stefana Batorego poszła do Akademii Teatralnej w Warszawie. W szkole wyróżniała się na tyle, że została asystentką profesora Wiesława Komasy.

Mało jest osób naprawdę utalentowanych. Ona ma wszystko - organiczny ruch na scenie i do repertuaru współczesnego, i do repertuaru klasycznego. Poza tym świetnie tańczy i jest odpowiedzialna

- powiedział aktor i wykładowca.

Praca w teatrze

Vanessę zauważono na corocznym festiwalu szkół teatralnych w Łodzi, podczas którego otrzymała Główną Nagrodę Aktorską za role Pazyfae w spektaklu "Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej" oraz Soni w spektaklu "Płatonow". Dzięki temu sukcesowi została zaangażowana w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Zawsze marzyłam o teatrze i nie wyobrażałam sobie pracy w tym zawodzie bez tego, by na deskach teatralnych regularnie stawać

- stwierdziła młoda aktorka.

Debiut na wielkim ekranie

Vanessa Aleksander zadebiutowała na wielkim ekranie w filmie Jana Komasy, "Sala samobójców. Hejter". W produkcji zagrała imprezowiczkę Gabi Krasucką - dziewczynę z bardzo zamożnej i wysoko postawionej rodziny, która pogubiła się w swoich aspiracjach i dążeniach, i nie wie, jak ma siebie postrzegać. Grana przez Vanessę postać jest jej całkowitym przeciwieństwem w życiu.

Nie chadzam na imprezy, więc tuż przed pójściem na casting zadzwoniłam do swojego bardzo bliskiego przyjaciela, który ten tryb imprezowy wtedy wtłaczał bardzo intensywnie w swoje życie. Opowiedział mi o swojej najbardziej szalonej imprezie. Spisałam to i najwyraźniej było to wiarygodne, bo o tym, że nie imprezuję Janek (Komasa - przyp. red.) dowiedział się dopiero, jak już mnie wybrał

- zdradziła aktorka.

Vanessa Aleksander w "Listach do M. 4"

W 2020 roku, poza filmem "Sala samobójców. Hejter" Vanessę będzie można zobaczyć w czwartej części "Listów do M", w który zagrała u boku Borysa Szyca. Aktorka bardzo się cieszy z tej współpracy, ponieważ od wczesnych lat podziwia swojego kolegę po fachu za talent i charyzmę. Borys też jest pod wrażeniem umiejętności Vanessy.

Jest bardzo charyzmatyczna mimo młodego wieku i bardzo uzdolniona

- stwierdził aktor.

Zobacz każdą część "Listów do M." w serwisie Player.pl.

Więcej o udziale w filmie Jana Komasy Vanessa opowiedziała w naszym studiu.

>>> Zobacz Vanessę Aleksander w serialu „Belle Epoque” w Player.pl. <<<

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości