Gwiazdy

Urszula Szczurek - 80-letnia trenerka fitnessu, która zachwyciła jurorów "Mam talent!

Gwiazdy

Aktualizacja:

Pełna temperamentu i poczucia humoru 80-latka swoją formą zawstydzi wiele młodszych osób, które nie mogą poszczycić się podobną kondycją. Poznajcie bliżej prawdopodobnie najstarszą trenerkę w Polsce, która była dziś gościem w dzień Dobry TVN i zaraziła swoim entuzjazmem całą ekipę!

Urszula Szczurek wystąpiła w ostatnim odcinku "Mam talent" 80-letnia trenerka fitness zachwyciła jurorów swoim pokazem i stała się rozpoznawalna dla milionów osób.

Kim jest Urszula Szczurek?

Ćwiczy już od piątego roku życia. Jej trenerką przez wiele lat była mistrzyni świata w gimnastyce - Helena Rakoczy. Pani Urszula miała pójść do szkoły cyrkowej w Julinku, ale nie chciała opuszczać rodzinnego miasta. Po dwudziestu latach przerwy Urszula wróciła do treningów. Choć robi to głównie dla siebie, chciałaby nauczać innych jak zdrowo żyć. Według niej najważniejsza w życiu jest nieegoistyczna miłość, szacunek dla drugiego człowieka oraz uśmiech i pogoda ducha.

W Dzień Dobry TVN mówiła, jak ważne są ćwiczenia i zdrowa dieta. Jej zalecenia dietetyczne, by zachować świetną formę do późnego wieku?

Obowiązuje zasada "Jot- pe", czyli "jedz połowę".

- mówiła pani Urszula Szczurek w Dzień Dobry TVN

Najstarsza trenerka fitness w Polsce

Zdrowy styl życia jest ostatnimi czasy bardzo modny. Ćwiczenia fizyczne wykonywane w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, czy też dla poprawienia swojej kondycji fizycznej również. Aktywnością fizyczną można cieszyć się nie tylko, gdy jest się młodym, czego najlepszym przykładem jest pani Urszula Szczurek – najstarsza trenerka fitnessu w Polsce.

Prowadzi ona zajęcia fitness, aqua aerobic dla seniorów. Zadaniem Pani Urszuli ćwiczenia fizyczne nie mają doprowadzić do utraty wagi czy zwiększenia mięśni. Najważniejsze jest zdrowie i pogoda ducha.

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości