Bliscy wspominają księżną Dianę. Harry: „Wiem, że moja mama jest dla Was inspiracją”

Gwiazdy

x-news

Gdyby żyła, skończyłaby 59. lat. Księżna Diana na zawsze wpisała się w historię świata. „Królową serc” wspominają ją syn Harry i brat, a fani dołączają swoje wzruszające przemyślenia.

Urodziny Księżnej Diany

Była i jest określana mianem „Królowej ludzkich serc”. Diana, księżna Walii, pierwsza żona księcia Karola, tragicznie zmarła w Paryżu, w 1997 roku. Jednak w sercach bliskich i milionów miłośników na całym świecie, wciąż żyje. 1 lipca obchodziłaby 59. urodziny. Jej brat, Charles Spencer, opublikował na Twitterze zdjęcie kartki, którą otrzymał od Vansessy, kobiety mieszkającej na przedmieściach Londynu, niedaleko Heathrow.

Wszystkiego najlepszego Diano, Księżno Walii. Zawsze będę Cię pamiętała

- głosił wpis na kartce. Brat księżnej skomentował nadesłane życzenia w piękny sposób.

Niesamowite i wzruszające

- podpisał Charles.

Harry wspomina księżną Dianę

Harry wygłosił przemówienie do laureatów nagrody im. Księżnej Diany. Wyróżnienie jest przyznawane młodym ludziom, którzy działają dla dobra świata.

Wiem, że moja mama jest inspiracją dla wielu z Was i mogę zapewnić, że walczyłaby z Wami (…) Tak jak Wy, ona nigdy nie wybierała najprostszej, najpopularniejszej, czy najbardziej wygodnej drogi, ale zawsze stała za ludźmi, którzy tego potrzebowali

- powiedział.

Księżna Diana – śmierć

Księżna Diana zmarła 31 sierpnia w 1997 roku w szpitalu Salpêtrière w Paryżu. Trafiła tam wskutek wypadku samochodowego. Mercedes, którym jechała uderzył w jeden z filarów tunelu Alma. Kierowca auta uciekał przed paparazzi w trakcie drogi z hotelu Ritz Paris do apartamentu przy ulicy Arsène Houssaye.

Jej nagłe odejście było ogromną traumą dla nastoletnich synów. Starszy, William w dokumentalnym filmie „Diana, 7 dni” wyraził wielki żal, że nikt wtedy nie udzielił natychmiastowej pomocy jego mamie.

Miała poważny uraz głowy, ale wtedy jeszcze żyła. Ci ludzie, którzy spowodowali wypadek, zamiast jej pomóc, fotografowali ją, jak umiera na tylnym siedzeniu, a potem szli do swoich redakcji i podawali to jako news

- powiedział.

Książę Harry potrzebował terapii, by uporać się z traumą po śmierci matki. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Książę William i jego przemyślenia na temat Diany: "Byłaby koszmarną babcią"

Zdjęcie z chrzcin Archiego ma ukryty przekaz! Tak Meghan i Harry oddali hołd księżnej Dianie

Melania Trump zachwyciła stylizacją. Dziennikarze: to hołd dla księżnej Diany

Autor: Anna Korytowska