Gwiazdy

Ukraiński projektant apeluje do świata mody. "To nie czas na wrzucanie swoich stylizacji"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
vogue.pl
Modelki na wybiegu. Ukraiński projektant rezygnuje z Fashion Weeku. Ruslan Baginskiy.

Wojna w Ukrainie wstrząsnęła opinią publiczną. Solidarność z dotkniętym rosyjską agresją państwem z zaangażowaniem pokazują w sieci artyści i osoby związane ze światem kultury. W gronie osób stanowczo wyrażających swój sprzeciw wobec decyzji prezydenta Władimira Putina znalazł się Ruslan Baginskiy. Światowej sławy projektant, który zatrudnia w Kijowie ponad 80 osób, zaapelował do społeczności związanej z branżą mody, by skupiła się na sytuacji w Ukrainie, a nie tygodniu mody.

Ruslan Baginskiy apeluje do świata mody

Ruslan Baginskiy to utalentowany projektant, który pobił serca kobiet z całego świata nieprzeciętnymi czapkami, kaszkietami i kapeluszami. Swoją autorską markę założył w 2015 roku we Lwowie. Obecnie artysta mieszka w Kijowie, gdzie zatrudnia ponad 80 pracowników.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Znany projektant z godną podziwu gorliwością wyraża swój sprzeciw wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę. Na jego instagramowym profilu nie brakuje poruszających wpisów, będących wyrazem solidarności z ojczystym krajem i jego mieszkańcami. W jednym z postów Ruslan Baginskiy zwrócił się bezpośrednio do osób związanych z branżą mody, prosząc o zwrócenie uwagi na sytuację w Ukrainie.

Ruslan Baginskiy rezygnuje z fashion week w Paryżu

W szczerym wpisie Ruslan Baginskiy nawiązał do paryskiego tygodnia mody, który w tym roku odbędzie się od 28 lutego do 8 marca. Ukraiński projektant miał promować w stolicy Francji swoją najnowszą kolekcję, jednak zrezygnował z udziału ważnym wydarzeniu, ponieważ boi się o bezpieczeństwo swoich najbliższych oraz osób, które zatrudnione są w jego firmie.

- Nadejdzie dzień, w którym wrócimy do Paryża. Ale dzisiaj to nie czas na wrzucanie swoich stylizacji. Ani zdjęć z imprez. Ani nawet pokazów - napisał Ruslan Baginskiy na swoim instagramowym profilu. 

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: vogue.pl

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Kilarski/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości