Tulia - kim są dziewczyny reprezentujące Polskę na Eurowizji 2019? - Skład zespołu

Gwiazdy

Aktualizacja:
Tulia

Tulia. Kim są dziewczyny, które będą reprezentować Polskę na Eurowizji? Tulia wystąpi już dziś w czasie pierwszego półfinału z piosenką "Fire of love". Finał 64. konkursu odbędzie się w sobotę 18 maja w Tel Awiwie. Trzymamy kciuki!

Polska piosenka na Eurowizję

Dotychczas reprezentanta Polski w konkursie Eurowizji wybierali widzowie, w tym roku przedstawiciela naszego kraju wybrała specjalnie powołana komisja konkursowa. Zespół Tulia, który będzie reprezentował nasz kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Tel Aviv 2019, został wybrany wewnętrznie spośród nadesłanych zgłoszeń. Tulia podczas jutrzejszego półfinału zaprezentuje piosenkę "Fire of love".

>>>Zobacz też: Eurowizja 2019. Finał już w sobotę. Czy Tulia ma szanse? Jakie ma notowania u bukmacherów?

Tulia, czyli kto?

Tulia to polski zespół, w skład w którego wchodzą cztery wokalistki: Tulia Biczak, Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka i Patrycja Nowicka. Dziewczyny wykonują muzykę folkową. Na koncertach i w teledyskach występują w pięknych, kolorowych strojach opoczyńskich. Swój zespół założyły w 2017 roku w Szczecinie.

Popularność przyniósł im cover Depeche Mode "Enjoy the Silence". Co ciekawe, brytyjski zespół udostępnił piosenkę na swoim Facebooku. W lutym 2018 roku Tulia wydała do utworu oficjalny teledysk - w serwisie YouTube uzyskał on ponad 2,5 miliona wyświetleń!

>>>Zobacz też: Na scenie DDTVN dziewczyny, które zachwyciły Depeche Mode.

Debiutancka płyta

Pierwsza płyta zespołu zatytułowana „Tulia” została wydana wydana 25 maja 2018 roku. Znajdziemy na niej autorskie utwory Tulii oraz znane covery innych artystów, między innymi: ONA -"Kiedy powiem sobie dość", Wilki - "Eli lama sabachtani", Dawid Podsiadło -"Nieznajomy" i wiele innych.

Reedycja albumu ukazała się 16 listopada 2018 roku. Na krążku znalazło się pięć premierowych piosenek. Płytę promuje singiel „Pali się (Fire of Love)”, który Tulia wykona na Eurowizji.

Autor: Bernadetta Jeleń