Gwiazdy

Trwają przygotowania do Fryderyków 2022. Kto pojawi się na gali?

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Ceremonia wręczenia Fryderyków już dziś wieczorem
Ceremonia wręczenia Fryderyków już dziś wieczoremDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Ten wieczór będzie należał do gwiazd polskiej sceny muzycznej. Fryderyk Festiwal 2022 Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu rozpocznie się już za kilka godzin. Jakie emocje towarzyszą nominowanym oraz tym, którzy wystąpią na scenie Netto Areny w Szczecinie? O tym z Kaśką Sochacką i Darią Zawiałow rozmawiała Gabi Drzewiecka.

Fryderyk Festiwal 2022 Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Członkowie Akademii Fonograficznej każdego roku wybierają artystów, którzy mogą poszczycić się nieprzeciętnymi osiągnięciami. Nominacje do Fryderyków wywołują niepowtarzalne emocje wśród twórców i fanów. W tym roku wyróżnione zostały m.in. Daria Zawiałow, która otrzymała aż 10 nominacji, oraz Kaśka Sochacka, która ma szansę na 4 nagrody.

- Nie spodziewałam się tego. Może liczyłam po ciuchu na jedną nominację, ale te cztery mnie zaskoczyły. Cieszę się i jestem wzruszona, że tutaj jestem. Czuję, że przez ostatni rok bardzo dużo rzeczy w moim życiu się zmieniło i każdy miesiąc przynosił nowe postępy. Wsparcie fanów czułam i czuje do dziś 

- Miło, to jest zawsze docenienie twórczości. Więc jeżeli branża, akademia docenia to, co robię ja i producent Michał Kush, zawsze jesteśmy szczęśliwi. Zdążyłam odpocząć, byłam na urlopie a Fryderyki będą startem do letniego sezonu koncertowego, na który zapraszamy – dodała Daria Zawiałow.

Fryderyki 2022 – Kto ma szansę na nagrodę?

Nominacje do Fryderyków 2022 ogłoszono w czwartek, 17 marca 2022 roku. Kategorie obowiązujące w danej edycji konkursu ustalane są przed jej rozpoczęciem przez Radę Akademii Fonograficznej, której członkowie dzielą się na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. W tym miejscu warto podkreślić, że reprezentanci poszczególnych sekcji głosują tylko w obrębie wybranego gatunku muzycznego.

Pełna lista osób nominowanych.

Przygotowania do gali trwają od samego rana. W piątkowy wieczór jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych umilać będą występy znanych i lubianych wokalistów. Na scenie w Szczecinie zaśpiewają: Daria Zawiałow, Katarzyna Sochacka, Mery Spolsky, Katarzyna Nosowska z zespołem Anieli, Monika Brodka z Tymkiem, WaluśKraksaKryzys z Organkiem, Rosalie z Królem, Natalia Szroeder z Vito Bambino.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości