Gwiazdy

Nie żyje wykonawca hitu "La Bamba". Zmarł z powodu komplikacji związanych z COVID-19

Gwiazdy

iStockphotoNetPix/Getty Images

W wieku 83 lat zmarł w Kalifornii znany amerykański piosenkarz i gitarzysta Trini Lopez. Muzyk zyskał popularność dzięki takim utworom jak: "La Bamba" i "If I Had a Hammer". Lopez był także aktorem. Zagrał m.in. w "Parszywej dwunastce"

Trini Lopez - przyczyna śmierci

Joe Chavira, muzyk i partner biznesowy Lopeza, powiedział, że piosenkarz zmarł w szpitalu w Palm Springs z powodu komplikacji związanych z Covid-19. Niedawno obaj nagrali piosenkę, która miała pomóc w zbiórce pieniędzy na walkę z pandemią.

Trini Lopez - kariera

Trini Lopez urodził się w Dallas w Teksasie w rodzinie meksykańskich imigrantów. Podczas występu w jednym z nocnych klubów w Las Vegas odkrył go Frank Sinatra, który następnie pomógł Lopezowi w rozwoju kariery. W latach 60. XX w. piosenki w jego wykonaniu takie jak "If I Had a Hammer", "Lemon Tree" i "La Bamba" stały się wielkimi przebojami i przyniosły mu ogromną popularność. Nagrał ponad 60 albumów. Śpiewał zarówno po angielsku, jak i hiszpańsku.

Lopez był także aktorem. Zagrał m.in. w "Parszywej dwunastce", filmie wojennym z 1967 roku w reżyserii Roberta Aldricha, obok takich gwiazd kina jak Ernest Borgnine, Charles Bronson, John Cassavetes, Telly Savalas i Donald Sutherland. Lopez wystąpił w roli jednego z dwunastu skazańców.

Znani, którzy zachorowali na Covid-19:

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

>>> Zobacz także:

Nie żyje wokalista boysbandu Dream Street. Chris Trousdale był zakażony koronawirusem

Małgorzata Kożuchowska o późnym macierzyństwie. "Na zajście w ciążę miałam 2 proc. szans"

Anna Kalczyńska spełniła marzenie. "Trudno uwierzyć, że się udało"

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości