Gwiazdy

Tradycyjne melodie karpackie w rockowym stylu. Zespół PotOCK z piosenką ,,Hej na babi Górze’’

Gwiazdy


Początkowo mogłoby się wydawać, że są skrajnym przeciwieństwem, razem tworzą jednak coś niezwykłego. PotOCK powstał z połączenia regionalnego zespołu z metalowym bandem. Nieoczywiste brzmienia i zabawa dźwiękiem to nie koniec, zespół porywa słuchaczy w podróż po halach i polanach. Jesteście ciekawi? Zobaczcie ich występ.

Zespół PotOCK

Zespół PotOCK to porywające zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami, to spotkanie ludzi pasji, to połączenie nieoczywistego brzmienia i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich. Zespół swobodnie i spontanicznie, bawiąc się dźwiękiem i łącząc style, porywa słuchaczy w podróż po polskich, rumuńskich, węgierskich oraz słowackich halach i polanach.

Muzyczna przygoda zespołu PotOCK rozpoczęła się dość nietypowo w 2018 roku. Członkowie bandu Body Mind Relation współpracowali wraz z wokalistkami z zespołu JUZYNA przy realizacji widowiska teatralnego "Pamiętnik Babiej Góry". Spotkanie to po kilku miesiącach przerodziło się w zespół PotOCK.

Od pierwszej próby była iskra. Pierwsze trzy utwory, wzięliśmy instrumenty do ręki, zaczęliśmy grać i wszystko zagrało

– powiedział Krzysztof „Biały” Mędrala, perkusista.

Jak zespół metalowy poradził sobie z góralskim wokalem? Jak przyznała Anna Kulka, dyrektor Babiogórskiego Centrum Kultury, PotOCK zaczęli od tradycyjnych melodii górali babiogórskich, a obecnie rozszerzają swój repertuar. Mimo wszystko zespół bardzo mocno trzyma się Karpat.

PotOCK szykuje płytę

PotOCK w 2019 roku wydał pierwszy mini album z sześcioma utworami, a następnie wypuścił klip do piosenki „Karta” oraz „Hej na ty Babi Górze”. Muzyka zespołu szybko podbiła serca fanów, o czym świadczy wciąż rosnąca oglądalność teledysków. Dla wiernych słuchaczy grupa przygotowała niespodziankę, już w kwietniu tego roku ukaże się pełen album z twórczością PotOCK.

Czym wyróżnia się zespół? Jak przyznał jeden z członków grupy, Adam Kukla, siłę zespołu tworzy pięć damskich, góralskich głosów. Podczas koncertów wokalistki przenoszą słuchaczy w inny świat.

Członkowie zespołu pochodzą z małej miejscowości Zawoja. Jak sami twierdzą w miejscu tym istnieją dwie ścieżki kariery, praca w turystyce albo w tartaku. Co muzycy robią poza tworzeniem płyty? Zobaczcie wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości