Gwiazdy

Jubileusz "Szkła kontaktowego" na Top of the Top Sopot Festival

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
„Szkło Kontaktowe” wychodzi ze studia na scenę
„Szkło Kontaktowe” wychodzi ze studia na scenęDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Wielkimi krokami zbliża się Top of the Top Sopot Festival. Zwieńczeniem czterodniowego wydarzenia w sopockiej Operze Leśnej będzie Comedy Fest. W pierwszej części wieczoru zobaczymy jubileusz słynnego programu "Szkło kontaktowe". O tym, co wydarzy się na scenie, opowiedzieli w Dzień Dobry Wakacje Tomasz Sianecki, Wojciech Zimiński oraz Henryk Sawka.

Jubileusz "Szkła kontaktowego"

Top of the Top Sopot Festival potrwa od 16 do 19 sierpnia. Najpierw przez trzy dni publiczność w Operze Leśnej oraz widzowie TVN przed telewizorami będą świetnie się bawić wraz z największymi, polskimi gwiazdami muzyki. Natomiast czwartego dnia zaplanowano Comedy Fest, czyli wydarzenie z dużą dawką humoru najwyższych lotów. W pierwszej części obędzie się jubileusz "Szkła kontaktowego" - programu satyryczno-publicystycznego, który jest emitowany na antenie TVN24.

Na scenie zobaczymy: Artura Andrusa, Krzysztofa Daukszewicza, Marka Przybylika, Henryka Sawkę, Tomasza i Szymona Jachimków, Michała Kempę, Katarzynę Kwiatkowską i Wojciecha Fiedorczuka. Wieczór poprowadzą Wojciech Zimiński i Tomasz Sianecki, a wsparcie muzyczne zapewni Grupa MoCarta.

- Będą różne zaskakujące rzeczy. Ja nie będę śpiewał, a Henryk Sawka nie będzie rysował - powiedział Tomasz Sianecki. - Będzie kilka nieoczywistych rzeczy, trochę "Szkła", trochę estrady. Będzie to dla nas, nie da się ukryć, zupełnie nowe doświadczenie. Do napisania scenariusza zatrudniliśmy najlepszych komików w naszym kraju. Nie za bardzo możemy powiedzieć, co to będzie, bo oni piszą. My jesteśmy po prostu takimi pacynkami, którymi oni będą poruszali - dodał prowadzący "Szkła Kontaktowego".

Henryk Sawka, rysownik, satyryk i komentator "Szkła Kontaktowego", na scenie Opery Leśnej pokaże się w nowej roli. - Zawsze o tym marzyłem, żeby wystąpić w duecie z Markiem Przybylikiem. U nas w Teatrze 6. piętro, nazywamy to "wjazd tetryków". To jest takich dwóch dziadersów, zgryźliwych jak w "Muppet Show", którzy komentują rzeczywistość bieżącą. (...) Doszły mnie słuchy, że ja nawet nie będę musiał tego pisać - przyznał Sawka.

Wieczór komediowy na Top of the Top Sopot Festival

Dla gwiazd "Szkła kontaktowego" występ przed sopocką publicznością będzie nie lada wyzwaniem.

- Mamy pewne doświadczenie teatralne, ale to jednak będzie nie teatr, a amfiteatr. W związku z czym będzie troszkę inaczej. Możemy zdradzić, że będzie z nami Kasia Kwiatkowska, która jest zdecydowanie profesjonalistką estradową, będzie występowała w kilku rolach, więc będzie wsparcie - przyznał Sianecki.

Po jubileuszu "Szkła kontaktowego", w drugiej części wieczoru, zobaczymy w Operze Leśnej "Klub Mistrzów", czyli gwiazdy polskiej komedii i artystów satyrycznych. Wśród nich niepowtarzalni i jedyni w swoim rodzaju: Andrzej Grabowski, Jerzy Kryszak, Marcin Daniec, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Pakosińska i Robert Motyka. W tym zacnym gronie pojawi się młody stand-uper Tomek Kołecki, 25-latek, czyli rówieśnik TVN-u, który zaprezentuje głos swojego pokolenia.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości