Gwiazdy

Kombii i Blue Cafe zaprezentują największe przeboje na Top of the Top Sopot Festival 2021. "Opera Leśna jest magicznym miejscem"

Gwiazdy

Przed nami wielkie święto muzyki, czyli Top of the Top Sopot Festival w Operze Leśnej. Podczas trzech dni koncertów, od 17 do 19 sierpnia, wystąpi aż 50 najsłynniejszych polskich artystów. Wśród nich m.in. zespoły Kombii i Blue Cafe. Co szykują dla publiczności i widzów?

Top of the Top Sopot Festival 2021 - zespół Kombii

Trwają przygotowania do festiwalu w Operze Leśnej. Na sopockiej scenie zespół Kombii czuje się jak u siebie. Grzegorz Skawiński obliczył, że wystąpił na niej przynajmniej 60 razy. - Są pewne rzeczy, które pamiętamy szczególnie, jak na przykład 1984 rok i "Słodkiego, miłego życia". Na tej scenie był jeden wielki szał - wspomina muzyk. Grupa Kombii zagra drugiego dnia, 18 sierpnia, podczas koncertu #I DANCE.

Co więcej, po kilku latach przerwy, a także pracy nad nową płytą, niedługo ukaże się nowy album zespołu. - Wydajemy płytę pod tytułem "5", miejmy nadzieję, że to będzie szczęśliwa cyfra, ona się dobrze kojarzy. Będą same premierowe utwory. Krążek ukaże się 5 września , zapraszamy wszystkich do wysłuchania - powiedział Waldemar Tkaczyk.

- Każda płyta to są nowe narodziny. Dla muzyka to jest ekscytujące, to sens naszego życia, nagrywanie i tworzenie ciągle nowych rzeczy - dodał Grzegorz Skawiński.

Kombii na Top of the Top Sopot Festival zaprezentuje swoje dwa wielkie przeboje.

Top of the Top Sopot Festival 2021 - zespół Blue Cafe

Na festiwalu w Sopocie nie zabraknie również znanego zespołu Blue Cafe. Dominika Gawęda oraz Paweł Rurak-Sokal w rozmowie z Gabi Drzewiecką opowiedzieli, jakie mają wspomnienia związane z Operą Leśną.

- Bardzo lubię tutaj występować. Opera Leśna jest wyjątkowym, naprawdę magicznym miejscem - powiedziała Dominika Gawęda. - Zagraliśmy tutaj wiele recitali, a ostatnio z okazji 20-lecia zespołu, Dominika zaśpiewała po raz pierwszy "Reflection" - dodał Paweł Rurak-Sokal.

Wokalistka po raz pierwszy wystąpiła z Blue Cafe w Sopocie w 2006 roku. - Pamiętam wielkie emocje i wielki stres - podkreśliła Gawęda.

Co Blue Cafe szykuje dla publiczności i widzów TVN? - Przede wszystkim "Buena" w nowej wersji i "Reflection" w świetnym wykonaniu Dominiki - zapowiedział Rurak-Sokal.

Bilety na Festiwal są jeszcze dostępne, można je zakupić TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Gabi Drzewiecka

Pozostałe wiadomości