Gwiazdy

Kultowe utwory w nowych aranżacjach na jubileuszowym koncercie TVN24 w Sopocie. Co działo się na próbach?

Gwiazdy

Wielkie święto muzyki - Top of the Top Sopot Festival 2021 rozpoczęło się 17 sierpnia i trwa aż trzy dni. Zwieńczeniem festiwalu jest koncert z okazji 20-lecia TVN24, w czasie którego usłyszymy wielkie przeboje w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach. Byliśmy na próbach przed występami. Co o przygotowaniach powiedzieli nam artyści?

Jubileusz TVN24 na Top of the Top Sopot Festival 2021

Trzeciego dnia festiwalu w Sopocie, w czwartek 19 sierpnia odbędzie się wyjątkowy, urodzinowy koncert TVN24 #NASZE20-LECIE. Tego wieczoru usłyszymy gwiazdy śpiewające najważniejsze polskie utwory ostatnich dwudziestu lat, które wybrzmią w zupełnie nowych aranżacjach. Zobaczymy wokalistów z towarzyszeniem orkiestry pod batutą Daniela Nosewicza i Nikoli Kołodziejczyka.

- Jestem bardzo podekscytowany, rozemocjonowany, bo nie śpiewam swojej piosenki, ale to będzie piosenka absolutnie genialna. "Mówię Ci, że" Tiltu Tomka Lipińskiego, którego spotkałem w Szczecinie na Fryderykach. To jest bardzo ważna dla mnie piosenka - zdradził Andrzej Piaseczny w rozmowie z Kamilą Glińską z dziendobry.tvn.pl. Znany wszystkim utwór zaprezentuje też Michał Szpak, który wykona "Nie pytaj o Polskę" z repertuaru Obywatela G.C. - To będzie dla mnie ciężkie, bo nigdy nie posługiwałem się takim repertuarem i sam jestem ciekaw, jak to wyjdzie - stwierdził wokalista.

Na scenie w Operze Leśnej "Krakowski spleen" z repertuaru Maanam wykona Natalia Przybysz, a po 4-letniej przerwie pojawi się także Ewa Bem. - To są wielkie emocje - zauważyła artystka. Z kolei Tomasz Organek nie ukrywał, że występ z orkiestrą to dla niego szczególne wydarzenie. - To niesamowite usłyszeć aranżację swojego własnego utworu, rozpisanego na kilkadziesiąt instrumentów. Okazuje się, że ta piosenka, którą napisałem sobie w domu, w jakimś zacisznym pokoju na gitarce, jest zaaranżowana w takim składzie i ona działa - podkreślił muzyk.

Podobne odczucia ma Stanisław Soyka, który w czasie Top of the Top Sopot Festival 2021 zaśpiewa dwie piosenki. - Mam takie spotkania za bardzo atrakcyjne, dlatego że moje piosenki są mi dobrze znane, bo wykonałem je setki, jeśli nie tysiące razy, ale jednak w swoim opracowaniu, w swój sposób. To zupełnie coś innego niż wtedy, gdy śpiewa się w opracowaniu zrobionym przez kogoś, kto zupełnie inaczej to widzi - zauważył Soyka.

- Dawno nie grałem z tak dużą orkiestrą. Uczestniczyłem w rozmaitych festiwalach, grałem też w Operze Leśnej, a tutaj mam do czynienia z innymi aranżacjami moich starszych utworów. Te orkiestracje są przygotowane przez Nikolę Kołodziejczyka, więc próby są dla mnie bardzo emocjonujące, bo słyszę nowe wersje i muszę się do nich dostosować - stwierdził z kolei Grzegorz Turnau.

- Występowałam wielokrotnie na scenie w Sopocie, ale dawno mnie tam nie było, bo skręciłam w bardziej alternatywne rewiry. Cieszę się bardzo z tego zaproszenia i bardzo jest mi miło wystąpić w takim fajnym gronie - przyznała Brodka.

Top of the Top Sopot Festival 2021 - harmonogram

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych i oczekiwanych wydarzeń muzycznych w Polsce - Top of the Top Sopot Festival - powraca do Opery Leśnej. Impreza potrwa trzy dni i będzie relacjonowana na żywo przez stację TVN.

Pierwszego dnia odbędą się dwa koncerty - #FOREVER YOUNG i #I LOVE SOPOT, podczas których pwystąpią m.in: Edyta Górniak, Kayah, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Majka Jeżowska, Izabela Trojanowska czy Urszula. W programie wieczoru znajdą się liczne odwołania do historii miasta – gospodarza festiwalu - Sopotu, który w tym roku celebruje 120-lecie uzyskania praw miejskich.

Drugi dzień festiwalu otworzy koncert #I DANCE IN OPERA LEŚNA. Na deskach amfiteatru zabrzmią największe taneczne przeboje, które podczas barwnej, 60-letniej historii sopockich festiwali, zdobywały serca kilku pokoleń słuchaczy. Następnie odbędzie się emocjonujący konkurs #TOP OF THE TOP CHALLENGE . O Bursztynowego Słowika zawalczą polscy artyści, którzy w ciągu ostatniego roku wydali utwory emitowane na antenach największych krajowych stacji radiowych.

Zwieńczeniem imprezy będzie odbywający się 19 sierpnia wyjątkowy koncert jubileuszowy pierwszej całodobowej stacji informacyjnej w Polsce – TVN24 zatytułowany TVN24 #Nasze20lecie. Pojawią się na nim najważniejsze polskie utwory ostatnich dwudziestu lat przeplatane materiałami wideo ilustrującymi kluczowe momenty z historii TVN24. Wieczór poprowadzą duety najbardziej cenionych i znanych dziennikarzy newsowych, od lat związanych ze stacją.

Zobacz wideo: Top of the Top Sopot Festival 2021 w TVN

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości