Gwiazdy

Top of the Top Sopot Festival powraca do Opery Leśnej. Edycja wielkich jubileuszy już w sierpniu na antenie TVN

Gwiazdy

image_processing20210705-22293-1pmqv7o.jpg

W tym roku kolejny raz w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się największe muzyczne wydarzenie lata. Top of the Top Sopot Festival 2021 rozpocznie się 17 sierpnia i potrwa trzy dni. Imprezę można będzie oglądać na antenie TVN.

Top of the Top Sopot Festival 2021

W dniach 17-19 sierpnia w Operze Leśnej odbędzie się czwarta edycja Top od the Top Sopot Festival. Tegoroczna impreza upłynie pod znakiem wielkich jubileuszy.

Na pierwszy dzień zaplanowano koncert z okazji 120-lecia Miasta Sopot. Kolejny upłynie na podsumowaniu 60-letniej historii sopockich festiwali. Na koniec przewidziano wyjątkowe wydarzenie - koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia TVN24.

Impreza będzie emitowana na antenie TVN.

Festiwal w Sopocie - Bursztynowy Słowik

Konkursowy koncert #Top_of_the_Top _Challenge odbędzie się 18 sierpnia. W tym roku o statuetkę Bursztynowego Słowika będą rywalizować polscy artyści, którzy w ciągu ostatniego roku wydali utwory puszczane na antenach największych krajowych stacji radiowych.

Historia nagrody wręczanej utalentowanym wokalistom występującym w Sopocie jest dosyć długa. Kiedyś była przyznawana w Konkursie Wytwórni Fonograficznych i Konkursie Piosenki Polskiej, w którym zagraniczni artyści prezentowali swoje interpretacje polskich przebojów. Od 2005 roku Bursztynowy Słowik jest główną nagrodą festiwalu. We wcześniejszych latach statuetki odbierali Andrzej Piaseczny, Mattafix, Feel, Edyta Górniak i Mietek Szcześniak, Oh Laura, czy Gabriella Cilmi .

Zobacz wideo: Top of the Top Sopot Festival - tak było w poprzednich latach

Zobacz także:

Dziesięć najbardziej instagramowych miejsc na mapie Polski. Na zdjęciach wyglądają idealnie

Jak napisać fajne życzenia na wakacje?

Rusza 74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Jakie filmy powalczą o Złotą Palmę?

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Źródło: TVN

Pozostałe wiadomości