Gwiazdy

Wzruszające wyznanie Tomka z "Down the Road": "Najważniejszą osobą jest moja mama"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Tomek z "Down The Road": Według mnie wszyscy są równi

Wystartowała trzecia edycja hitowego programu TTV "Down the Road. Zespół w trasie". Osoby z zespołem Downa wraz z Przemkiem Kossakowskim wyruszają w niezapomnianą podróż i pokonują własne słabości. Jednym z uczestników jest Tomek. Za co jest wdzięczny swojej mamie?

"Down the Road" przełamuje stereotypy

Tomek wystąpił w trzecim sezonie "Down the Road". Ma 21 lat, uwielbia sport, a w przyszłości chciałby zostać stolarzem. W programie przeżył przygodę życia u boku Agnieszki, swojej narzeczonej, z którą tworzy parę od 10 lat. W rozmowie z Justyną Piąstą, reporterką dziendobry.tvn.pl przyznał, że telewizyjny format zmienia postrzeganie osób z niepełnosprawnościami.

- Sam mam zespół Downa i uważam, że wszyscy są równi, każdy ma swoje potrzeby, zachowania. Oceniam innych w sposób miły, dobry, staram się im pomagać w jak najlepszy sposób i dawać im całego siebie. Zespół Downa jest na całym świecie, są różne problemy, ponieważ niektóre osoby mogą czuć się smutno, źle albo inaczej traktowane. Kiedy ktoś ma zespół Downa, to trzeba mu pokazać akceptację - powiedział Tomek.

Tomek z "Down the Road" o mamie

Program pokazuje, że osoby z zespołem Downa, tak jak wszyscy, potrzebują miłości i bliskości.

- Kiedy jechałem z Przemkiem samochodem, to mogliśmy porozmawiać o tym, jak osoba z zespołem Downa może się kochać z drugą osobą, czy mieć rodzinę, dom - przyznał.

Dla Tomka najważniejsza jest rodzina, która na co dzień zapewnia mu ogromne wsparcie. Za co jest najbardziej wdzięczny swojej mamie?

- Mam wśród moich najbliższych osoby, które mnie kierują, dają mi miłość, sympatię i mogą na mnie liczyć. Bardzo kocham moją siostrę, całym sercem, jest dla mnie ważna. A najważniejszą osobą jest moja mama, ponieważ urodziła mnie, wychowała na dobrego człowieka. Moja mama kłóciła się w szpitalu z samym Panem Bogiem, powiedziała: "Jeżeli mi go dałeś, to już mi go nie zabieraj". Wiedziała, że będzie musiała walczyć z tym, że mam zespół Downa, ale wiedziała też, że będę osobą o bardzo dobrym sercu i dla niej chcę być najlepszy - podkreślił uczestnik "Down the Road".

"Down the Road 3" - gdzie i kiedy oglądać

Trzecia seria zadebiutowała na antenie TTV w niedzielę, 3 października o godz. 22:00. Odcinki dostępne również są w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: dziendobry.tvn.pl

Pozostałe wiadomości