Gwiazdy

Tomek Sadurski. Jedna z najlepszych wizytówek artystycznej Polski w USA

Gwiazdy

Aktualizacja:

Jest młody i bardzo utalentowany, a jego projekty są rozchwytywane na całym świecie. Poznajcie ilustratora i grafika Tomka Sadurskiego. W Los Angeles spotkała się z nim prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin.

Kim jest Tomek Sadurski?

Tomek Sadurski to jeden z najzdolniejszych polskich artystów, grafik i ilustrator mody. Studiował grafikę i projektowanie mody w Monachium, a następnie scenografię teatralną i kostiumy na monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych. Nauczał rysunku i ilustracji mody w Berlinie.

>>> Zobacz także:

Podwójne powołanie brata Jacka

Murale. Miejska sztuka na wysokim poziomie

Projekty Tomka Sadurskiego

Jego ornamenty zdobią luksusową porcelanę i samochody największych koncernów motoryzacyjnych. Ma na swoim koncie współpracę z takimi magazynami, jak: Vogue, Vanity Fair, czy Park Avenue. Jego wystawa na najbardziej prestiżowych targach sztuki Art Basel w Miami została uznana za najlepszą i wyprzedana już pierwszego dnia.

Najbardziej inspirującym polem ekspresji jest dla niego balet.

Marzy, by wystawiać swoją sztukę w najlepszych miejscach na świecie, ale jednocześnie interesują go projekty, które zapalają ludzi do twórczości, edukacji, nowego spojrzenia na sztukę.

Nie tworzy sztuki, żeby ją sprzedać, ale dlatego, że chce i go to interesuje.

Los Angeles

Tomek Sadurski od kilku lat mieszka i tworzy w Los Angeles:

LA to miejsce, gdzie marzenia mogą się spełnić bardzo szybko.

- powiedział.

Do osiedlenia się w tym mieście namówiła go siostra, która także tam mieszka. Beata jest projektantką mody i razem z Tomkiem tworzą zgrany artystyczny duet:

Mimo że jesteśmy totalnie różni, to zawsze spotykamy się na tej samej platformie. To jest art, podróże i ciekawe miejsca.

- przyznał grafik.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości