Gwiazdy

Tomek Lipiński mówi "dość". Legendarny muzyk kończy karierę

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Mateusz Hładki
Plotki ze świata gwiazd

Tomek Lipiński po 42 latach na scenie postanowił przejść na emeryturę. Informacją podzielił się za pomocą mediów społecznościowych. Fanów powiadomił także, kiedy zagra ostatni koncert.

Tomek Lipiński kończy karierę

Tomek Lipiński to legenda polskiej muzyki. Na scenie był nieprzerwanie przez 42 lata. Jest gitarzystą, wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem, a także autorem muzyki do filmów. Lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Teraz poinformował swoich fanów, że zamierza zakończyć swoją karierę i właśnie teraz zejść ze sceny.

- Chciałem z tą wiadomością zaczekać. Ale czas biegnie szybko, za szybko, coraz szybciej, dzielę się nią zatem już dziś. Tak, czas biegnie szybko. Dobiegł do miejsca, w którym trzeba sobie powiedzieć „dość, wystarczy”. Historia, która zaczęła się na dobre jesienią 1979, dobiega końca - napisał w swoich mediach społecznościowych gitarzysta.

Ostatni koncert Tomka Lipińskiego

Gitarzysta jednak nie zamierza zostawiać swoich fanów z dnia na dzień. Dlatego zapowiedział ostatni koncert, który odbędzie się w Łodzi.

- W sobotę, 23 października 2021 zagramy w Łodzi ostatni zaplanowany koncert. Wypuścimy też wkrótce w świat ostatnią piosenkę i wideo: „Nigdy nie będziesz” - wyznał Lipiński.

Podkreśla, że z muzyką na dobre rozstać się nie da. Dlatego być może jeszcze kiedyś zobaczymy go na scenie, jak napisał "przy jakiejś szczególnej okazji". Nie wyklucza także, że może jeszcze coś nagra. - W każdym razie TA opowieść zbliża się do swego finału. Dzięki, że daliście mi możliwość robienia tego, co kocham, i to przez pełne 42 lata- podsumował Tomek Lipiński

- To nie były jakieś jednostkowe strzały, tylko pełne 42 lata. Coś nieprawdopodobnego - powiedział Damian Michałowski w studiu Dzień Dobry TVN.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Mateusz Hładki

Pozostałe wiadomości