Gwiazdy

Córka aktora z "Na Wspólnej" idzie w ślady ojca. "Całe dzieciństwo spędziłam w garderobie"

Gwiazdy

Widzowie TVN-u przez lata mogli podziwiać Tomasza Schimscheinera jako Andrzeja Brzozowskiego w "Na Wspólnej". Choć zakończył swoją przygodę z serialem, to wciąż jest czynnym i utalentowanym aktorem. I co więcej, okazuje się, że jego córka Lena poszła w ślady taty. O swoich relacjach i karierze opowiedzieli w Dzień Dobry Wakacje.

Lena Schimscheiner - aktorka

Lena Schimscheiner jest córką aktorów: Beaty i Tomasza Schimscheinerów. Jak przyznała, w Dzień Dobry Wakacje nie było innej możliwości, by nie poszła ich śladami. – Chodziłam z mamą i tatą do teatru. Całe dzieciństwo spędzałam w garderobie. Nie było mnie z kim zostawić, więc leciałam do teatru i tak już zostałam. Ciocie-aktorki, wujkowie-aktorzy uczyli mnie matematyki, angielskiego – tłumaczyła.

Nasi prowadzący od razu zwrócili uwagę na niski ton głosu aktorki. – To po tacie – zaśmiała się Lena, która w 2015 roku ukończyła Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Obecnie współpracuje z krakowskim teatrem im. Juliusza Słowackiego, dubbinguje, pracuje przy słuchowiskach, audiobookach, a także w tym sezonie przygotowała wraz z przyjaciółkami spektakl w Scenie Roboczej w Poznaniu zainspirowany Strajkami Kobiet.

Tomasz Schimscheiner o relacji z córką

Tomasz Schimscheiner obecnie jest bardzo dumny z Leny. Jednak jak to w życiu bywa - w przeszłości ich relacja nieraz przechodziła kryzys. – Dopóki nie miałem tej dziewczyny, nigdy nie byłem ojcem, więc uczyłem się na niej ojcostwa – przyznał aktor. – Mieliśmy trudny moment. Nawet parę trudnych lat. Uważam, że przez to, że oboje bardzo chcieliśmy nad sobą pracować i dbać o relację, bo mimo wszystko bardzo się kochamy, dziś możemy u was razem usiąść i porozmawiać - dopowiedziała Lena.

Co więcej, ich role obecnie się odwróciły, bo kiedyś to Tomasz Schimscheiner zabierał córkę na rower i w góry, a teraz Lena wyciąga tatę. Po tych deklaracjach Paulina Krupińska-Karpiel wprost przyznała: "Można was jeść łyżkami" .

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Gosia Ohme pokazała swojego 18-letniego syna. Jurek jest bardzo przystojny. "Ma moje zielone oczy"

Robert Kochanek w programie "40 kontra 20". Znany tancerz zdradził nam, dlaczego postanowił szukać miłości w reality show

Partnerka Filipa Chajzera miała wypadek samochodowy. "W kilka sekund życie staje przed oczami"

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości