Gwiazdy

Tomasz Kot jako Nikola Tesla. Polski aktor gwiazdą międzynarodowej produkcji!

Gwiazdy

Aktualizacja:
fot. Instagram/Tomasz Kot

Tomasz Kot ma na koncie kolejny zawodowy sukces! Jak donosi filmowy portal Deadline polski aktor zagra w filmie biograficznym o Nikoli Tesli. Reżyserem tej międzynarodowej produkcji jest Anand Tucker, jeden z producentów filmu "Dziewczyna z perłą".

Kariera Tomasza Kota wyraźnie nabiera rozpędu. Gwiazdor "Zimnej wojny" brał ostatnio udział w prestiżowej sesji dla amerykańskiego "Vogue'a", w której partnerowała mu modelka Rianne van Rompaey, zaś zdjęcia wykonał legendarny fotograf Peter Lindberg, a teraz mamy kolejne dobre wiadomości! Polski aktor wcieli się w postać genialnego serbskiego wynalazcy Nikoli Tesli.

Fabuła biograficznego filmu ma skupiać się na ostatnim wielkim eksperymencie Tesli, który początkowo został uznany za porażkę, ale z czasem okazał się triumfem naukowca. Podstawą jest scenariusz napisany przez Ananda Tuckera, który będzie również odpowiadać za reżyserię obrazu.

Tomasz Kot pochwalił się w mediach społecznościowych swoim sukcesem, zamieszczając na Instagramie fotomontaż - portret swój i Nikoli Tesli.

- Nikola Tesla był jednym z najbardziej wpływowych i najważniejszych umysłów XX wieku - mówi Tucker - Na wiele sposobów ukształtował współczesny świat, z elektrycznymi samochodami, natychmiastową łącznością przez Internet oraz globalną komunikacją. Był również niezwykle skomplikowanym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest znakomitym aktorem i kiedy zobaczyłem jego niesamowitą kreację w "Zimnej wojnie", nie miałem wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę.

- powiedział Anand Tucker.

Zdjęcia mają rozpocząć się jesienią. Film zostanie nakręcony w języku angielskim. Stanowisko producenta piastuje Daria Jovicic ("Droga do zapomnienia", "Dziewczyna z perłą").

Wyświetl ten post na Instagramie.

@therealpeterlindbergh @vogue @riannevanrompaey

Post udostępniony przez Tomasz Kot (@tomasz_kot.official)

Zobacz także:

Anne Hathaway i Rebel Wilson walczą z dyskryminacją płci i okradają bogatych mężczyzn

Borys Szyc pochwalił się świadectwem córki. Skrytykowała to Korwin Piotrowska

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości