Gwiazdy

Tomasz Kabis z "Mam Talent" przegrał walkę z rakiem. Pogrzeb iluzjonisty w sobotę

Gwiazdy

Aktualizacja:

Zmarł Tomasz Kabis. Iluzjonista i finalista "Mam talent!" chorował na nowotwór złośliwy serca. Pogrzeb Tomasza Kabisa odbędzie się w sobotę, 7 grudnia.

Tomasz Kabis odwiedził w lutym Dzień Dobry TVN i opowiadał o swojej walce. Rozmowę można zobaczyć tutaj: Tomasz Kabis, finalista "Mam talent", walczy z rakiem serca

Pogrzeb Tomasza Kabisa

Msza pogrzebowa w intencji Tomasza Kabisa odbędzie się w najbliższą sobotę. Na profilu facebookowym iluzjonisty została zamieszczona informacja o dacie uroczystości. Rodzina zmarłego prosiła o to, aby nie przynosić kwiatów, a środki finansowe przewidziane na ich zakup przeznaczyć na rzecz osób potrzebujących.

Drodzy Przyjaciele, informujemy, że msza pogrzebowa w intencji Tomka odbędzie się w najbliższą sobotę (7 grudnia br.) o godz. 9:30 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Na prośbę najbliższej rodziny Tomka prosimy, aby NIE przynosić wieńców ani kwiatów, a w zamian przelać datki na rzecz potrzebujących dzieci na konto Fundacji Mam Marzenie (...)

Smutna wiadomość o przegranej walce Tomasza Kabisa została zamieszczona na oficjalnym profilu iluzjonisty. W oświadczeniu czytamy:

Z ogromnym żalem informujemy, że dziś w nocy po długiej walce z chorobą odszedł Tomek - Artysta o wielkim sercu, cudowny i dobry człowiek z najszczerszym uśmiechem na świecie.Czaruj Nam dalej, tam na górze Przyjacielu… Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi.

Tomasz Kabis walczył do końca

Tomasz Kabis w czerwcu skończył 30 lat, mieszkał w Rybniku. Pracował jako iluzjonista, a popularność zyskał dzięki występom w programie „Mam Talent!”. Tomasz chętnie wspierał akcje charytatywne, był wolontariuszem fundacji „Mam Marzenie” i wielokrotnie bywał na oddziałach onkologicznych. O swojej chorobie dowiedział się dwa dni przed Bożym Narodzeniem w 2018 roku. Lekarze wykryli, że serce Tomasza zostało zaatakowane przez nowotwór złośliwy, wkrótce okazało się, że ma też przerzuty do wątroby. Wierzył, że wyzdrowieje. Pomimo ciężkiej choroby - nie poddawał się i dzielił się swoim optymizmem z innymi. Podczas swoich pobytów w szpitalu odwiedzał też oddział onkologiczny dla dzieci, gdzie organizował warsztaty iluzji.

Iluzja - pasja Tomasza Kabisa

Tomasz Kabis, finalista "Mam Talent", od ósmego roku życia pasjonował się sztuczkami i rozpoczął treningi. Jego praca była jego pasją. Dzięki swoim niesamowitym umiejętnościom dostał się aż do finału "Mam Talent!".

>>> Zobacz też:

Mama top modelka. Życie prywatne Klaudii El Dursi

Robert Lewandowski ósmy w plebiscycie "France Football". Złotą piłkę zdobył Messi

Patryk Niekłań walczy o powrót do zdrowia. Pomóżmy mu!

>>> Zobacz film: Jak pomagać osobom chorym na raka? Odpowiada Olga Bołądź

Autor: Jola Marat

Pozostałe wiadomości