Gwiazdy

To koniec zespołu Coldplay? Wokalista wyznał, kiedy pojawi się ostatnia płyta

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Źródło:
BBC
Coldplay

Coldplay to jeden z najbardziej znanych i lubianych zespołów rockowych na świecie. Niestety, co jakiś czas muzycy ogłaszają, że planują zakończyć swoją karierę. Niedawno frontman zespołu udzielił wywiadu, który bardzo zasmucił fanów.

Coldplay kończy karierę?

Miliony osób na całym świecie są zakochane w głosie Chrisa Martina, wokalisty i lidera zespołu. Podczas jednego z ostatnich wywiadów, frontman zdradził jednak, że zna przybliżoną datę premiery ostatniego studyjnego albumu. Czy to oznacza całkowity koniec i rozłam Coldplay?

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

– Mogę wam powiedzieć, że nasza pełnoprawna płyta ukaże się w 2025 roku, a potem myślę, że będziemy tylko koncertować. Może zrobimy kilka innych wspólnych rzeczy, ale katalog Coldplay wtedy się skończy – powiedział artysta w wywiadzie dla BBC Radio 2.

Czy Coldplay się rozpada?

Brytyjski zespół został założony w 1996 roku. Pierwszy, prawdziwy hit na skalę światową wydał zaledwie 4 lata później. Coldplay ma na swoim muzycznym koncie mnóstwo nagród, w tym Brit Awards oraz Grammy. 

Informacja o możliwym zakończeniu kariery zasmuciła fanów. Na szczęście słowa lidera grupy nie zostały jeszcze potwierdzone. Nawet jeśli zespół zadecyduje, że ostatni studyjny album ukaże się w 2025 roku to i tak przez jakiś czas będzie jeszcze koncertować i zachwycać cały świat swoją muzyką.

Zobacz także:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Cover Video/ x-news

Pozostałe wiadomości