Gwiazdy

Tina Turner kończy 82 lata. "To jest arcygwiazda"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Co słychać w świecie gwiazd?
Dzień Dobry TVNCo słychać w świecie gwiazd?

Nazywana babcią rock and rolla Tina Turner świętuje urodziny. Charyzmatyczna wokalistka znana z niepowtarzalnego głosu i ekscentrycznego stylu zakończyła już karierę muzyczną i sprzedała prawa do swoich piosenek. Dla swoich fanów wciąż jednak pozostaje "simply the best".

Tina Turner - prawdziwe imię

Tina Turner przyszła na świat 26 listopada 1939 roku. Swoją wyjątkową urodę zawdzięcza rodzicom - ojciec był Afroamerykaniniem, a matka Indianką. Pomimo dekad spędzonych na scenie, niewiele osób wie, jak naprawdę nazywa się piosenkarka.

Z okazji jej urodzin Mateusz Hładki przygotował quiz, w którym wzięli udział prowadzący Dzień Dobry TVN. Prawidłową odpowiedź - Anna Mae Bullock - udało się wskazać Annie Kalczyńskiej. Drugie pytanie dotyczyło zespołu, który wraz z mężem suportowała Tina Turner - tym razem para prowadzących była zgodna, wybierając "The Rolling Stones". Kolejne pytanie dotyczyło miejsca zamieszkania Tiny w Europie, która na swoją artystyczną emeryturę wybrała Szwajcarię i Francję. Ostatnią kwestią, o którą zapytał Mateusz Hładki była data zakończenia kariery wokalistki, która zeszła ze sceny w 2009 roku.

Tina Turner - kariera

Tina Turner zdobyła ponad 70 nagród - w tym osiem Grammy - co czyni ją najczęściej nagradzaną artystką rock and rollową w historii muzyki. Doczekała się brodwayowskiego musicalu o swojej karierze i zarobiła krocie.

Życie prywatne artystki nie było jednak usłane różami - na początku swojej muzycznej drogi poznała swojego męża. Ike zrobił z niej gwiazdę i zmienił jej imię na Tina. Para pobrała się, jednak przez lata mąż wokalistki znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Odeszła od niego, mając przy sobie zaledwie 30 centów.

Po rozwodzie nieco wycofała się z życia publicznego. Ponownie wyszła za mąż w 2013 r. Jej wybrankiem został aktor i producent muzyczny Erwin Bach. Emeryturę gwiazda spędza w Zurychu i na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie posiada nieruchomości.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości